Чортківська «яблучна ферма» виявилася фейковою

23.12.2020, 09:30
762 Переглядів

Не так давно Тернопільські сайти розтиражували інформацію про те, що нібито у Чорткові планують збудувати найбільший в області  комплекс зі збору та зберігання яблук. Повідомлялося також, що цей проєкт буде реалізовано в рамках індустріального парку «Chortkiv-West», створення якого внесено  до Стратегії розвитку Тернопільської області на 2021-2027. Чи справді це так, дізнавалися фактчекери.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Кілька онлайн-видань області повідомили, що індустріальний парк Чорткова «Chortkiv-West»  матиме найбільший холодильний комплекс зі збору та зберігання яблук. Зазначимо, що спорудження індустріального парку «Chortkiv-West», ініціатором  якого є Чортківська міськрада, затверджено Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства у жовтні минулого року. Парк має бути збудований на земельній ділянці площею 87,684 га, заявлений термін його функціонування – 30 років. На території може бути створено до 7300 нових робочих місць. Окрім того «Chortkiv-West» внесено до  Стратегії розвитку Тернопільської області на 2021-2027 роки та плану заходів з її реалізації у 2021-2023 роках, затверджених на сесії Тернопільської облради 3 грудня цього року.

 Але повернімося до самих публікацій. В усіх них сайти посилаються на новину видання «Номер один». Проте останнє не повідомляє про джерело своєї інформації. У той же час інше місцеве онлайн  видання «Терен» написало, що новина про створення в межах чортківського індустріального парку найбільшого в області  холодильного комплексу є фейком. «Із перевірених джерел «Терену» відомо, що ця історія – не більше, ніж фейк», – йдеться у публікації. Але про які перевірені джерела йде мова, цей сайт  теж не повідомляє.

То де ж правда? Щоб дізнатися, ми направили офіційні запити у Чортківську міську раду та Тернопільську облдержадміністрацію. З обласної адміністрації нам відповіли, що в рамках  Стратегії розвитку Тернопільщини в області  планується будівництво та розширення виробничих потужностей комплексів для охолодження, шокової заморозки та зберігання плодово-ягідних культур. При цьому з Чортківської ОТГ повідомили, що на території індустріального парку «Chortkiv-West» будівництво холодильного комплексу зі збору та зберігання яблук не передбачається.

Висновки: Стратегія розвитку Тернопільщини передбачає будівництво комплексів для зберігання плодово-ягідних культур, і йдеться не лише про яблука. Проте у проєкті індустріального парку Чорткова  створення холодильного комплексу зі збору та зберігання яблук не передбачено . Місцеві сайти подали інформацію про будівництво потужної «ферми яблук» у Чорткові, не перевіривши її, і  тим самим ввели в оману своїх читачів.

Матеріал підготовано у співпраці  з Тернопільським прес-клубом, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

23.12.2020, 09:30
762 Переглядів