«Чудодійний рецепт» від коронавірусу із соцмереж – фейк!

21.07.2020, 07:02
2147 Переглядів

Вже не один місяць вчені всього світу наполегливо працюють над створенням вакцини від коронавірусу. Так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я,  близько 140 компаній займаються цією роботою на етапі доклінічних досліджень. Попри це у соцмережах постійно з’являються народні методи, які нібито рятують від  Covid-19. Один із таких «рецептів» останнім часом активно поширювали у всеукраїнських групах соцмереж, а нещодавно пост, в якому йдеться про нібито «чудодійні ліки» від коронавірусу,  з’явився і у місцевих спільнотах. Чи справді вони  лікують Covid-19 – з’ясовували наші фактчекери.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Перш за все радимо звернути увагу на структуру публікації. Вона містить численні граматичні помилки, суржик та русизми, через що текст подекуди виглядає як повна нісенітниця. Окрім того, автор намагається додати тексту достовірності,  вказуючи, що такий народний метод  порадив якийсь «пражський» лікар. Проте ні імені, ні прізвища, ні спеціалізації цього медика у пості немає.

До складу «ліків», які описуються, входять теплий чай, сік лимону, мед і алкоголь. Однак  у рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я, які постійно оновлюються, на даний момент не має жодної, що стосується позитивного впливу води з лимоном чи меду на профілактику, а тим паче лікування COVID-19. Більше того, ВООЗ застерігає від вживання алкоголю, який не захищає від COVID-19 і може бути небезпечним. Організація також наголошує на тому, що наразі немає жодних специфічних ліків чи методів для лікування і профілактики коронавірусу. Найкращий захист від нього наразі  до банального простий – часто і ретельно мити руки з милом та не торкайтеся ними очей, рота і носа.

Варто звернути увагу на ще одну важливу деталь. Автор публікації стверджує, що «чудодійний рецепт» вилікував два роки тому від грипу, який мав схожі симптоми із коронавірусом. Проте Covid-19 – це інфекційне захворювання, назву якому дала Всесвітня організація охорони здоров’я 11 лютого 2020 року. А перші випадки захворювання, спричиненого коронавірусом SARS-CoV-2, почали фіксувати лише наприкінці минулого року, а раніше цей вірус не був відомий науці. Більше того, порівнювати грип і коронавірус не можна, адже це зовсім різні захворювання, кожне зі своїми симптоматикою, перебігом, наслідками для здоров’я тощо. На цьому також наголошують у ВООЗ.

   Матеріал підготовано у співпраці  з Тернопільським прес-клубом, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

21.07.2020, 07:02
2147 Переглядів