Чи правда, що на Тернопільщині вводять тотальний карантин

22.10.2021, 10:39
575 Переглядів

    Тотальним карантином почали лякати українців, в тому числі жителів Тернопільщині. Відповідне повідомлення з’явилося в одному з популярних месенджерів. То чи й справді на жителів області чекають суворі карантинні обмеження, з’ясовували фактчекери.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

«Офіційне рішення: вводиться тотальний карантин!». Таке повідомлення опублікував місцевий телеграм-канал. Натомість у самому дописі йдеться про те, що в окремих містах та областях посилюють карантинні обмеження. А перевірити свій регіон можна, клікнувши на активне посилання в публікації.  Та якщо клікнути на «Тернопільську область», то посилання переводить на інший телеграм-канал із аналогічним повідомленням про те, що є міста, де вводять тотальний карантин, та із закликом перевірити, чи немає у цьому списку області, в якій ви проживаєте.

Відтак після переходу за посиланням для Тернопільської області з’являється   віконечко із текстом «Ви не підписані на канал. Підпишіться, щоб прочитати інформацію». І лише ставши читачем каналу, ви можете дізнатися наступне: «Регіон б’є рекорди по захворюваності на COVID-19. Владою будуть вживатися заходи щодо врегулювання кількості захворюваності, а саме: планується переведення області в червону зону».

Тобто, як бачимо, про тотальний карантин не йдеться, а щоб дізнатися про це, користувач має провести кілька маніпуляцій в месенджері. Очевидно, що таким чином телеграм-канали лише сіють паніку серед підписників, а також збільшують кількість останніх.

Відзначимо, що станом на 21 жовтня Тернопільська область перебуває у «помаранчевій» зоні карантину. Крім того, в регіоні вступили в силу нові обмеження, зокрема, заборона функціонування закладів громадського харчування, спортивних залів, продовольчих і непродовольчих ринків, крамниць, державних структур. А також проведення масових заходів у разі відсутності у працівників та відвідувачів закладів 100 % вакцинації, або негативного ПЛР-тесту на COVID-19, зробленого не більше, ніж за 72 години, або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу ( не більше як за 42 години), або документу від лікаря щодо протипоказань вакцинації.

   Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. 

 

 

22.10.2021, 10:39
575 Переглядів