Чи приходитимуть повістки через застосунок «Дія»

20.04.2023, 20:05
248 Переглядів

Процедура роздачі повісток – нині тема гарячої дискусії серед українців. Аж ось в Інтернеті з’явилася інформація про те, що повістки військовозобов’язаним будуть надсилати через застосунок «Дія». Перевіряємо, чи правда це.

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

На сайті українського адвоката з’явилася стаття із заголовком «Повістки через Дію – будуть!». Окрім того, українське медіа, посилаючись на слова харківського військового комісара повідомило, що у найближчому майбутньому громадяни зможуть отримувати повістки в «Дії». Зокрема, представник Харківського ТЦК заявив, що електронну систему «Оберіг» підв’язали до мобільного додатка «Дія», завдяки чому українці зможуть отримувати електронні повістки.

Проте у Міністерстві цифрової трансформації, надаючи коментар виданню NV, повідомили, що система «Оберіг» не має до них стосунку та курується  Міністерством оборони. Тому повістки через «Дію» не передбачаються. Крім того,  міністр цифрової трансформації Михайло Федоров 17 квітня  повідомив , що послуги з розсилки повісток через додаток «Дія» немає ні в розробці, ні в планах. До цього Федоров у коментарях ЗМІ зауважував, що послуга з видачі повісток може вдарити по репутації бренду «Дії», яку Мінцифри хоче зробити «найкращим сервісом для світу».

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

20.04.2023, 08:05
248 Переглядів