Чи справді ціни на газ визнано незаконними?

25.05.2021, 14:27
415 Переглядів

«Підвищення ціни на газ визнано незаконним» – новину з таким заголовком опублікували у місцевій групі Фейсбуку.  Тема тарифів на газопостачання для населення є нині дуже актуальною, тому перевіряємо, чи правдива ця інформація.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

В Україні з 1 травня запровадили річні тарифи на газ, а усіх споживачів автоматично перевели на базовий річний контракт із постачальниками газу. Нові тарифи діятимуть до 30 квітня 2022 року, а ціни на газ замість 6,99 гривні за кубометр, як було у квітні, значно зросли.

Зокрема, спочатку жителям Тернопільщини анонсували вартість газу в розмірі майже 10 гривень  (9, 90 грн) за 1 куб – один із найвищих тарифів в Україні. Проте пізніше у ДП «ГАЗПОСТАЧ»  ТОВ «ТЕРНОПІЛЬМІСЬКГАЗ» повідомили, що ціну природного газу для клієнтів компанії «Газпостач» у травні 2021 року знизили до 8, 99 гр. за 1 метр кубічний у межах тарифів «Річний» та «Місячний». «Перемовини ще тривають,  і, сподіваємося,  надалі отримаємо можливість надавати послугу нашим споживачам ще за нижчою ціною», – повідомляє підприємство.

Тож за травень жителям області доведеться заплатити на 2 гривні більше, ніж за квітневий газ. На тлі подорожчання  у соцмережах з’явилася  інформація про те, що начебто нові тарифи на газ є незаконними.  Мовляв, таке рішення оголосили у суді. Про це у травні 2021 року пише сайт «Патріот» , що, у свою чергу, джерелом вказує інформацію на онлайн-ресурсі «Світ новин». У першому ж абзаці обох новин повідомляється, що мова йде про постанову Кабміну ще 2015-го року. «Судді Окружного адміністративного суду м. Києва задовольнили позов проти уряду щодо незаконного підвищення ціни на газ для населення та теплокомуненерго. Так, суд визнав незаконною постанову Кабінету Міністрів № 315 від 2015 року про встановлення єдиної ціни на газ на рівні 6879 грн за тисячу кубометрів», – цитуємо публікацію. Йдеться про судовий позов Юлії Тимошенко та ГО «Тарифна мобілізація» до Кабінету Міністрів України у справі № 826/9665/16, рішення про яке суд виніс ще у 2019 році. Про це писало чимало медіа. Тож до нинішнього тарифу на газ це судове рішення немає ніякого стосунку, і ціна на блакитне паливо з 1 травня залишається в силі.

Очевидно, що на тлі значного зростання ціни на газ для населення окремі сайти вирішили зманіпулювати, видавши рішення 2019 року за нинішнє, збільшивши таким чином кількість переглядів на своїх сайтах та наростивши аудиторію.

Матеріал підготовано у співпраці  з Тернопільським прес-клубом, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

25.05.2021, 02:27
415 Переглядів