Чиїм новинам можна довіряти

29.11.2022, 09:20
834 Переглядів

Різноманітних новинних сайтів зараз стільки, що очі розбігаються, і вибрати з-поміж них правильні пересічному читачеві складно. Однак і допомогти в цьому теж є кому.

   Вже під час війни фахівці  Інституту масової інформації  провели відповідний моніторинг для визначення найвідповідальніших і найякісніших онлайн-медіа, відтак назвали такими наступні: СуспільнеГромадськеЛіга, Українська правдаУкрінформРадіо СвободаДзеркало тижняНВ, та Бабель.

   Як повідомили на сайті ІМІ, висновок було зроблено за результатами двоетапного глибинного моніторингу онлайн-медіа, що його Інститут масової інформації провів у липні-вересні цього року. На першому етапі дослідження 50 популярних українських онлайн-медіа, дібраних на основі даних попередніх моніторингів ІМІ, SimilarWeb та Gemius, оцінювалися на предмет наявності маніпуляцій, фейків, мови ворожнечі, чорного піару, порушень етики, наявності матеріалів з ознаками замовлення. На другому етапі дослідження медіа, які пройшли перший етап, аналізувалися за такими критеріями: дотримання стандартів балансу, достовірності та відокремлення фактів від коментарів, а також на предмет прозорості – наявності на сайті контактів, редакційної політики, даних про власника, інформації про людей, відповідальних за контент, тощо. За результатами аналізу, рівень дотримання професійних стандартів на ресурсах, які ввійшли до Білого списку, в середньому становить близько 96 відсотків. У центральній стрічці новин на цих сайтах не виявлено джинси (хоча траплялися матеріали з неналежним маркуванням), мови ворожнечі, сексизму та фейків.

29.11.2022, 09:20
834 Переглядів