Cуспільно-політичні настрої населення

16.09.2020, 13:23
307 Переглядів
 • За результатами опитування Соціологічної групи Рейтинг проведеного 3-6 вересня 2020 року 68% опитаних вважають, що справи в Україні йдуть у неправильному напрямку, 18% – оцінюють вектор розвитку справ як правильний.
 • 63% опитаних переконані, що економічне становище України за останні півроку скоріше погіршилося. Лише 7% побачили покращення. 26% – не відчули жодних змін. Про погіршення економічної ситуації власної родини говорили 49% респондентів. Лише 6% заявили, що їхня фінансова ситуація зазнала покращення. 44% вважають, що нічого не змінилося.
 • Оцінюючи найближче майбутнє, 32% не очікують жодних змін у економічному становищі країни у наступні півроку, 43% – очікують погіршення, водночас 15% – покращення.
 • 57% переконані, що основною причиною, через яку може відбутися економічна криза цієї осені, є некомпетентність влади. 26% причину вбачають у загостренні епідемії коронавірусу, 8% – у продовженні війни на Донбасі.
 • 45% опитаних вважають, що заходи, запроваджені владою щодо боротьби із коронавірусом, є оптимальними. 23% вважають їх надто м’якими, 18% – навпаки надто жорсткими. Характерно, що від квітня зростає кількість тих, хто вважає, що заходи боротьби з епідемією є надто м’якими, водночас, зростає і кількість тих хто вважає заходи надто жорсткими.
 • 61% оцінюючи ризики від епідемії говорять, що бояться більше економічних наслідків цієї кризи, аніж захворювання. З іншого боку 29% навпаки більше бояться хвороби.
 • 35% опитаних задоволені діяльністю Президента В.Зеленського, 57% – не задоволені. Діяльністю Голови Верховної Ради Д.Разумкова задоволені 23%, не задоволені – 55%, не змогли оцінити – 23%. Роботою Прем’єр-міністра Шмигаля задоволені лише 14%, не задоволені – 59%, не змогли оцінити – 27%. Найбільше серед органів центральної влади опитані не задоволені роботою Уряду (73%) та Верховної ради (76%).
 • Серед силових відомств опитані найбільш схвально оцінили діяльність армії: 51% – задоволені, 32% – не задоволені. Схвально роботу Національної гвардії оцінили 33% опитаних, протилежної думки – 43%, не змогли оцінити – 25%. Оцінки діяльності інших силових відомств дещо гірші. Так, роботою поліції задоволені 26% опитаних, не задоволені – 63%. Діяльністю Служби безпеки України задоволені 23%, не задоволені – 50%, не змогли оцінити – 27%. Міністерством внутрішніх справ задоволені 20%, не задоволені – 63%, не змогли оцінити – 17%. Генеральною прокуратурою задоволені 13%, не задоволені – 64%, не змогли оцінити – 24%. Діяльністю судів задоволені лише 11%, не задоволені – 69%, не змогли оцінити – 20%. Найменше опитані задоволені діяльністю антикорупційних органів НАБУ (Національне антикорупційне бюро), НАЗК (Національне агентство з питань запобігання корупції) та САП (Спеціальна антикорупційна прокуратура). Схвально про роботу цих органів говорили по 7-10% опитаних, протилежної думки – понад 60% респондентів.
 • Оцінюючи вплив ключових політиків / керівників відомств на рейтинги влади, респонденти відносно краще оцінили роботу Голови Верховної ради Д.Разумкова – 25% вважають, що його діяльність позитивно впливає на популярність діючої владної команди, стільки ж – протилежної думки. 18% вважають, що його робота не має впливу на ці показники, 32% – взагалі не змогли відповісти.
 • Стосовно інших ключових політиків думки респондентів склалися наступним чином. 13% опитаних вважають, що діяльність Прем’єр-міністра Д.Шмигаля позитивно впливає на рейтинги влади, 32% – протилежної думки. 13% опитаних вважають, що діяльність Міністра внутрішніх справ А.Авакова позитивно впливає на рейтинги влади, 41%  – протилежної думки. 10% опитаних вважають, що діяльність керівника Офісу Президента А.Єрмака позитивно впливає на рейтинги влади, 32%  – протилежної думки.  8% опитаних вважають, що діяльність голови фракції партії «Слуга народу» у парламенті Д.Арахамії позитивно впливає на рейтинги влади, 28%  – протилежної думки. Лише 6% вважають, що діяльність Генерального прокурора І.Венедіктової та директора НАБУ А.Ситника позитивно впливає на рейтинги влади, третина – протилежної думки.
 • У президентському рейтингу лідером є В.Зеленський, якого готові підтримати на виборах 29% тих, хто визначився і має намір брати участь у голосуванні. За Ю.Бойка могли б проголосувати 15,5% таких опитаних, П.Порошенка – 14%, Ю.Тимошенко – 9,3%, І.Смешка – 6,4%, О.Ляшка, С.Притулу, та В.Гройсмана – по 3,6%. Рейтинг інших кандидатів – нижче 3%. Тих, хто не визначився, – близько 14%. 

  Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення . Вибіркова сукупність: 2000 респондентів . Особисте формалізоване інтерв’ю (facetoface). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.

  Терміни проведення: 3-6 вересня 2020 р

16.09.2020, 01:23
307 Переглядів