Діти творили ангелів у пам’ять про Героїв

21.02.2023, 21:34
431 Переглядів

З нагоди Дня Героїв Небесної Сотні у тернопільській бібліотеці-філії №3 для дітей відбувся майстер-клас «Ангели пам’яті». Діти власноруч виготовляли фігурки ангелів в пам’ять про загиблих Героїв, що боролись за гідність та свободу українського народу під час Революції Гідності.

Щороку до 20 лютого у багатьох містах України та світу проходять тихі акції вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, символом яких є фігурки ангелів, якими прикрашають дерева. Вони символізують душі героїв, які захищали Україну, а тепер стали янголами-охоронцями нашого народу. У тернопільській бібліотеці-філії №3 для дітей діє гурток «Читацький вулик», куди дітки приходять щоп’ятниці, аби навчатися виготовляти щось власноруч. «Наша бібліотека співпрацює з Товариством Червоного Хреста, саме вони дають нам матеріали для майстер-класів. Окрім наших гуртківців, до нас також приходять займатися рукоділлям учні Тернопільської спеціалізованої школи ТОР», – розповідає завідувачка бібліотеки Світлана Ткачук. Цього тижня майстер-клас приурочили до Дня Героїв Небесної Сотні. Попри те, що його довелось трохи відкласти в часі через повітряну тривогу, участь у ньому взяло 17 дітей, і кожен виготовив власного ангелика у патріотичних кольорах.

Цей захід також став для дітей нагодою детальніше дізнатися про події Революції Гідності, адже багато хто з них про ті часи знає дуже мало. Відвідувачка бібліотеки Марина розповіла, шо прийшла сюди, бо дізналася про майстер-клас від своєї подруги. Дівчинка каже, що про Героїв Небесної Сотні їй трохи розповідали батьки. А от мама іншої маленької відвідувачки сказала, що ще не встигла розповісти доньці про Революцію Гідності, бо не було слушної нагоди, і вона ще маленька. «Ми на цей майстер-клас потрапили випадково, бо прийшли взяти книги і нам сказали, що можна залишитись робити ангеликів. Взагалі ми приїхали до Тернополя з Харкова, у нас вдома є багато книг, а тут ходимо до бібліотеки. І я дуже рада, що тут у бібліотеці є для діток можливість вчитися і розвиватися», – поділилася з нами пані Катерина.

До слова, зараз у бібліотеці діє книжкова виставка «Небесна варта», на якій бібліотекарі зібрали книги про Революцію Гідності. Вона покликана привернути увагу дітей до цієї теми. Тут можна знайти книги, які доступно і зрозуміло розкажуть про події зими 2013 – 2014 років в Україні  навіть найменшим читачам.

Лілія Безух

На фото – під час майстер-класу «Ангели пам’яті»

Фото авторки

21.02.2023, 09:34
431 Переглядів