Добровольці створили інформаційне агентство  для боротьби з російськими фейками

19.05.2023, 10:07
309 Переглядів

Бійці добровільного формування створили власний ЗМІ, щоб протидіяти тотальній брехні, яка поширює Росію в українському інформаційному просторі. Про це повідомив, зокрема, сайт Depo.ua  https://www.depo.ua/ukr/war/dobrovoltsi-stvorili-informatsiyne-agentstvo-zakhisnik-ukraini-dlya-borotbi-z-dezinformatsieyu-rf-202305101448207/amp.

«Зараз, в розквіті соціальної мережі жодного не здивуєш — інформація поширюється, що споживачам її важко фільтрувати. Більш того, саме через такі «випадкові ресурси» країна-агресор і збільшує найбільше фейків: дешево, швидко і влучно — про це ж в якому Telegram-каналі написали! Саме тому все більше авторитетів серед свідомих українців завойовують ті ресурси, які мають офіційну ліцензію органів державної влади. Адже, спочатку, це відкриває більше можливостей для доступу до, а по-друге, забезпечує від недостовірних новин — за порушення принципів роботи журналістів очікує серйозна відповідальність, ліцензію можна відібрати, а інформацію навіть — запровадити санкції проти керівництва. А тому можна бути певними, якщо на офіційному ресурсі опублікували якусь інформацію, вона на 100% відповідає дійсності», — вважають автори проекту.

Для боротьби з російською дезінформацією на базі пресслужби добровольчого формування розпочало роботу інформаційне агентство “Захисник України”, наголошують представники новоствореного ЗМІ. Діяльність агентства почалася із соціальної мережі, де бійці добровільного формування публікували відеосюжети про участь у бойових діях у Київській області, слідки російської агресії для мирних українських міст. Після деокупації Київської області діяльність ДФТГ “Захисник” була припинена, а під керівництвом Сергія Сотніченка переформатована в ДФТГ “Захисник України” при 112 бригаді ТРО ЗСУ, а пресслужба була організована в ліцензованому ЗМІ. Зараз інформаційне агентство має власне інтернет-видання та продакшн-студію. Так, «Захисник України» вже продюсував та випустив велику серію навчальних сюжетів на тему тактичних навчань, а також — кілька короткометражних фільмів про наслідки війни в Київській, Харківській, Миколаївській та Херсонській областях. «Боротися з ворогом потрібно не лише на полі бою. Активне поширення правди про злочини, які чинить терористичну державу у 21 столітті також наближає перемогу», — зазначили представники нового ЗМІ.

Фото з сайту Depo.ua

19.05.2023, 10:07
309 Переглядів