Екс-нардеп з Тернопільщини маніпулює своїми «досягненнями»

09.04.2020, 09:28
845 Переглядів

   Колишній народний депутат від Тернопільщини Олег Барна після програшу на минулорічних виборах до Верховної Ради (він посів 5 місце в окрузі), та після звільнення брата – Степана Барни – з посади голови Тернопільської облдержадмінстрації почав публікувати у соцмережі Facebook серію постів про досягнення їх обох на благо області. Наскільки достовірними є заслуги, описані у публікаціях, з’ясовували наші фактчекери.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

   Усі свої нібито здобутки по кожному населеному пункту чи окремому об’єкту Олег Барна оформляє в окремі пости у Фейсбуці, супроводжуючи їх заголовками «Пообіцяли-зробили. До відома краян та тих, хто кричить: «А що Барни зробили, будучи депутатом та головою ОДА?». Тільки у березні ми нарахували сім таких публікацій, у яких звітується про досягнення області на час, коли Олег Барна був народним депутатом (2014-2019 роки), а його брат – головою облдержадміністрації (2015-2019 роки). У постах екс-нардеп розповідає, зокрема, про проведені ремонти доріг у окрузі, які, проте, були зроблені за державні кошти,  що вказував у публікаціях і сам нардеп. Згадав Олег Барна і про будівництво військових казарм й амбулаторій та придбання автомобілів «швидкої допомоги» . Проте нові гуртожитки для військовослужбовців будували за дорученням  тодішнього Президента Петра Порошенка, а медицину розвивали в рамках програми  «Сільська медицина», ініційованої  також Петром Порошенком, а не Барнами.

   Окрім того зазначимо, що одним із постів Олег Барна навіть приписав собі і брату заслуги по зменшенню рівня безробіття в області, коли звітував про те, що, мовляв, привів інвестора у Чортків. Йдеться про компанію «СЕ Борднетце-Україна», яка відкрила свою філію у Чорткові та вклала у цю справу, за повідомленнями ЗМІ, 12 мільйонів євро. Але яким  боком до цього причетні брати Барни, залишається незрозумілим.

   Очевидно, що зазначеними вище постами у соцмережі Олег Барна вдавався до маніпуляції, адже він вводить в оману читачів своєї сторінки у Фейсбук, подаючи міжнародні інвестиції та виділення держсубвенцій на область як власні персональні досягнення. Нагадаємо, що субвенції – це фінансова підтримка органам місцевого самоврядування  з боку уряду і держбюджету, але аж ніяк не кошти, які екс-нардеп виклав із власної кишені.

    Матеріал підготовано у співпраці  з Тернопільським прес-клубом, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

09.04.2020, 09:28
845 Переглядів