Facebook «виловлюватиме» глибинні фейки

08.01.2020, 16:24
286 Переглядів

   Не так давно ми повідомляли, що в 2020-му Facebook готується запустити в Україні програму протидії дезінформації. І ось – ще одна новина про діяльність компанії в цьому напрямку, яка з’явилася на її офіційній сторінці 6 січня ( https://about.fb.com/news/2020/01/enforcing-against-manipulated-media/ ).

    У цій публікації віце-президентка Facebook з управління глобальною політикою Моніка Бікерт повідомляє про посилення протидії так званим «глибинним фейкам» ( Deep Fakes). Це явище в світі фальшивих новин стало реальністю завдяки розвитку сучасних комп’ютерних технологій. Завдяки останнім штучний інтелект створює кліпи, які виглядають цілком реально, але насправді спотворюють і викривляють lsqcyscnm. В результаті з’являється відео, де, приміром, якийсь відомий політик чи громадський діяч говорить щось, чого він насправді ніколи не говорив. Уявляєте, яке це широке поле для різних маніпуляцій?!
Для виявлення глибинних фейків Facebook визначив два основних критерії – якщо відео було відредаговане якимсь незвичним для пересічного споживача способом ( тобто що його створював штучний інтелект), або ж якщо глядачів вводять в оману, приписуючи комусь у відеозапису слова, які ця людина насправді не говорила. Останнє будуть перевіряти співробітники Facebook та незалежні фактчекери. «Якщо фактчекери оцінять фото чи відео як фейкове або частково фейкове, то ми обмежуватимемо його поширення в новинній стрічці та відхилятимемо його, якщо воно буде просуватися як реклама. Також бачитимуть попередження про те, що воно фальшиве, ті, хто захоче його поширити», – пояснює представниця Facebook.
Крім цього компанія планує співробітництво з науковцями, урядами та бізнесовими колами, аби виявляти осіб, причетних до створення глибинних фейків.

08.01.2020, 04:24
286 Переглядів