Facebook запустить в Україні програму протидії дезінформації

14.12.2019, 10:18
229 Переглядів

   В улюбленому дуже багатьма Facebook фейків – сила силенна, та й нічого дивного, адже боротися з ними у соцмережах значно складніше, ніж у засобах масової інформації. Тому справді порадувала новина про те, що вже наступного року компанія планує запустити в Україні програму протидії дезінформації.

    Про це повідомила під час форуму «Основні виклики свободи слова в Інтернеті: український та світовий контекст», відповідаючи на запитання журналістів, менеджерка з публічної політики щодо України у Facebook Катерина Крук. До речі, сама пані Катерина є спеціалісткою з протидії фейкам і до призначення на цю посаду займалася, зокрема, аналітикою у відомому проекті StopFake.
«Ми готуємося до розширення глобальної програми протидії дезінформації в Україні, – цитує спікерку detector.media – У нас є система, яка відпрацьована у світі — це програма під назвою Тhird-party fact-checker. Ми співпрацюємо із локальними фактчекінговими організаціями, які допомагають нам перевіряти контент. Це працює за кількома принципами — звичайно, ми використовуємо machine learning (один з методів функціонування штучного інтелекту-ред.) і просимо фактчекерів перевірити наші внутрішні передбачення щодо того, яка інформація і з яких сайтів може бути маніпулятивною. Також вони самі можуть моніторити і надсилати інформацію нам». Крім цього Катерина Крук повідомила, що Facebook візуально виділятиме інформацію, яка має ознаки маніпуляцій. «Інший рівень, над яким ми зараз працюємо, — це технічне позначення того, як люди можуть бачити у своїй стрічці новин потенційну маніпулятивну інформацію. Коли в нас буде локальний фактчекінг, який зможе перевіряти інформацію, ми відповідним чином будемо графічно виділяти її і попереджати людей, що вона може бути маніпулятивною, давати їм контекстну інформацію або посилання на статтю, яка розвінчує певний міф».

14.12.2019, 10:18
229 Переглядів