Факт, що на Тернопільщині батьки масово забирають документи зі шкіл – фейк

15.09.2020, 11:08
575 Переглядів

Інформаційний простір Тернопільщини сколихнула новина про те, що у одному із районів батьки першокласників масово забирають документи зі шкіл нібито через закриття навчальних закладів і пандемію. Чи правда це, з’ясовували фактчекери.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

У селах Монастириського району, що на Тернопільщині, батьки першокласників почали забирати зі шкіл документи своїх дітей. Цю новину розтиражували багато місцевих сайтів, які посилаються на пост у мережі Фейсбук активістки Світлани Безділь.

За словами жінки, явище набуває масового характеру. «Просто шок… У нас в районі вже почалися прецеденти, коли батьки почали забирати документи дітей зі школи, батьки першачків … Причому в одному з сіл району це вже набуває масового характеру. Кажуть, що залишать вдома, допоки не закінчать порушувати права їх дітей на навчання, на наступний рік … Що робити? А тим часом в районі працює базар, на вихідних заплановані весілля. Червона зона якась виходить вибірково червона», – йдеться у  цьому дописі. Проте, як виявилося, розповсюджена у деяких ЗМІ інформація не відповідає дійсності.

Про це, зокрема, повідомила кореспонденту Укрінформу  начальниця обласного управління освіти і науки Ольга Хома. «Інформація про те, що в одному із районів області через закриття навчальних закладів у зв’язку з карантином у селах батьки нібито масово забирають документи свої дітей-шестиліток, не відповідає дійсності. Ми маємо лише один підтверджений подібний факт», – сказала вона.

Висновок: отже, сайти поширили інформацію, не перевіривши її достовірність, тим самим сіючи ще більшу паніку серед населення у складний час пандемії коронавірусу.

Матеріал підготовано у співпраці  з Тернопільським прес-клубом, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

15.09.2020, 11:08
575 Переглядів