Фейк про виплату державної допомоги через сайт «Нової пошти»

04.08.2022, 21:09
1259 Переглядів

За останні дні користувачі Фейсбуку в месенджерах активно почали отримувати повідомлення із посиланням начебто на сайт «Нової пошти», на якому обіцяють «грошовий приз». Окрім того зазначається, що йдеться про державі гарантії, тобто державну допомогу у розмірі трьох тисяч гривень. Правда це чи ні, перевіряли наші фактчекери.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Перш за все, варто звернути увагу на Url начебто сайту «Нової пошти». Він відрізняється від  Url оригінального сайту. Різними є й інтерфейси сайтів, відрізняються за розміром брендування поштового оператора на двох сайтах. На сайті, де ви можете «отримати»  державну допомогу, є десятки відгуків від так званих «щасливчиків», які вже отримали гроші від «Нової пошти». Проте усі користувачі чомусь мають непритаманні для України імена та прізвища, а коментарі жінок чомусь написані у чоловічому роді.

Йдемо далі. Що ж потрібно зробити, щоб отримати «державні гарантії»? Виявляється, пройти опитування із чотирьох запитань. Вперше чуємо про те, щоб державні інституції ставили вимоги взяти участь в опитуванні, щоб отримати гарантовану державою допомогу.  Та й про такі виплати, зазвичай, повідомляють  на офіційних сайтах Кабміну, Президента тощо. У даному випадку – ще й на сайті «Нової пошти», оскільки компанія начебто виступає партнеркою. Проте на жодному із згаданих ресурсів таких даних немає.

Щодо самих опитувань, то користувачам потрібно відповісти на низку примітивних запитань, зокрема, про вік, стать і думку про «Нову пошту». При цьому побудова речень у цих запитаннях також викликає певні сумніви:  «Ви знаєте Нова пошта?», «Як ви думаєте про Нова пошта?». Після відповідей на чотири запитання, користувачу пропонується випробувати свою удачу і обрати одну із зображених скриньок НП. Звісно, що усі виявляються щасливчиками, і «отримують» свої бажані три тисячі гривень. Проте, щоб отримати гроші, потрібно спочатку розіслати посилання на сайт друзям (тепер зрозуміло, чому автори матеріалу отримали декілька однакових повідомлень у месенджері) , а потім пройти «повну реєстрацію» по SMS. А це – небезпечно, бо таким чином шахраї заволодівають конфіденційної інформацією, яку потім використовують у своїх цілях.

Тож не рекомендуємо брати участь у подібних «опитуваннях». Бо ніяких грошей у результаті ви не отримаєте, а, навпаки, можете залишитися без копійки на своїй банківській картці.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

 

04.08.2022, 09:09
1259 Переглядів