«Fine city band» допомагає музикантам, які захищають Україну

13.03.2023, 11:55
170 Переглядів

Нещодавно в Тернополі відбувся концерт естрадного оркестру «Fine city band»,  учасники якого перераховують кошти від продажу квитків  на підтримку колег-військових.

   Основний репертуар колективу складається з вокальних та інструментальних джазових творів. Учасники – музиканти різного віку, причому наймолодшому – всього дванадцять! «Мій тато раніше грав у цьому оркестрі, тому й запропонував диригенту взяти мене ударником. Я вже опанував перкусію та ударну установку, мрію поєднати з музикою все своє життя», –  поділився юний музикант Станіслав Лещук. Диригує оркестром  заслужений діяч мистецтв України Михайло Віятик . Раніше він працював у муніципальному оркестрі. Коли ж через певні обставини пішов звідти, то вирішив об’єднати багатьох колишніх колег і створити новий музичний проєкт.

«В нашому оркестрі  – музиканти з усього Тернополя, об’єднані однією ідеєю – донести до слухачів неповторність джазової музики. Твори для концертів вибираємо разом. Якщо ж ідей бракує, то займаюся аранжуванням  самостійно, – розповідає Михайло Віятик. – Гуртом ми вирішили  спрямовувати кошти від продажу квитків на допомогу колегам, які захищають Україну на передовій. Для цього зв’язалися з фондом «Musicians Defend Ukraine», який допомагає безпосередньо музикантам, які зараз воюють за незалежність України. Думка залишити гроші собі навіть не виникала, надто багато наших людей там…». «Нас усіх зібрав наш диригент, і це було нескладно, бо всі ми прагнули виступати й показати себе. Щасливі, що можемо наближати нашу перемогу тим, що любимо і вміємо робити найкраще», – додала солістка оркестру Дана Кравчук.

Виступ колективу зібрав багато зацікавлених слухачів, які прийшли насолодитися казковою енергетикою джазу. «Я й сама музикантка, слідкую за усіма афішами «NaПошті», й загалом відвідую багато подій, що тут відбуваються. На цю вирішила прийти ще й тому, що сьогодні на цій сцені виступає кілька моїх викладачів, тож хочу їх підтримати. Загалом вважаю, що такі події – це як ковток свіжого повітря у цей важкий час, тому раджу їх відвідувати», – розповіла одна із відвідувачок, тернополянка Катерина.

Софія Ярош

 Фото авторки

13.03.2023, 11:55
170 Переглядів