Фото начебто нового сорту синьо-жовтих тюльпанів – фейк

21.04.2023, 09:03
274 Переглядів

Український громадський діяч, народний депутат минулого скликання Євген Рибчинський на своїй сторінці у Twitter написав, що в Голландії вивели тюльпани на честь України, і поділився відповідною світлиною, на якій зображені синьо-жовті квіти. Допис набрав більше 23 тисяч переглядів. Наші фактчекери перевірили його на достовірність.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Передусім варто відзначити, що фото справді зроблене у Голландії (Нідерландах), на ньому зображений міст Магере-Брюг (нідерл. «Худий міст») в Амстердамі. Що ж до самої світлини, то раніше вона була опублікована у березні 2022 року в Facebook-групі I amsterdam. У дописі йдеться, що фото спеціально відредаговане Норою Марією. Про те, що це новий сорт тюльпанів, там не йдеться. А користувачі допису – місцеві жителі – помітили, що для березня на вулиці дерева занадто зелені, а також ще трохи зарано для такого цвітіння тюльпанів.

Наші фактчекери знайшли оригінальне фото на сторінці Нори Марії, місцевої фотографині, в Instagram. Вона опублікувала його на п’ятий день повномасштабного вторгнення рф, додавши, що фото спеціально відредаговане на підтримку України. У профілі дівчини є схоже фото, яке було зроблене ще до 24 лютого 2022 року, і на ньому в оригіналі зображені жовті та червоні тюльпани. До того ж, як виявляється, синіх тюльпанів не існує в природі, бо в хромосомах цих квітів відсутній ген, який відповідає за синю пігментацію пелюсток – дельфінідин.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

21.04.2023, 09:03
274 Переглядів