Газетярі підписують петицію за звільнення гендиректора «Укрпошти»

30.03.2020, 18:39
1017 Переглядів

 Три тижні залишається до закінчення збору підписів для розгляду петиції за звільнення з посади гендиректора “Укрпошти” Ігоря Смілянського( №22/083162-еп ), що її зареєстрував на сайті Президента України засновник видання  «Сватівські відомості» з Луганщини Андрій Крюков із закликом до колег підтримати.

   Ми вже не раз писали про надзвичайно складну ситуацію, в якій опинилися і реформовані редакції, і загалом всі друковані  ЗМІ України через абсолютно не партнерську позицію «Укрпошти», як монополіста у сфері розповсюдження і передплати преси. Драконівські тарифи, ліквідація поштових відділень у сільській місцевості, мізерні зарплати поштарів та інші подібні результати діяльності «Укрпошти» нищівно б’ють по редакціям вже тривалий час. Безпосередньо винним у цьому газетярі вважають керівника «Укрпошти» Ігоря Смілянського. Про причини йдеться і в тексті петиції, який подаємо нижче:

   «Пошта зруйнована, відділення закриваються, газети та кореспонденція доходять невчасно, листонош скорочують, а ті, що залишилися, працюють на неповні ставки. Це – лише неповний обрис “апокаліпсису”, який з’їдає зсередини єдиного національного оператора поштового зв’язку України “Укрпошту”. На місцях реальний заробіток листонош становить 0.33-0.5 від мінімальної заробітної плати, багато хто з них не заробляє і двох тисяч гривень на місяць. Реальна якість послуг, які сьогодні надає “Укрпошта”, залишає бажати кращого. Після скорочення і закриття сільських поштових відділень селяни взагалі не мають можливості повноцінно користуватися послугами єдиного національного поштового оператора України. Це – та картина, яку ми бачимо не в “успішних” звітах на паперах чи в моніторах, а – в селах та маленьких містах України. Хіба це ефективний менеджмент?
На фоні зубожіння людей в нашій державі генеральний директор “Укрпошти” не соромиться своїх заробітків на посаді. Майже два мільйона гривень – така зарплата провального керівника держпідприємства, яка відлякне будь-якого інвестора, що захоче вкласти кошти в розвиток нашої країни. 95 тисяч гривень на день “заробляє” Смілянський в своєму комфортному кріслі. Це – 4-місячна зарплата військовослужбовця України на передовій, який щодня ризикує своїм життям заради таких, як Смілянський. Так де справедливість? Засновником і акціонером АТ «Укрпошта» є держава в особі Міністерства інфраструктури України. Якщо на сьогоднішній день очільник Кабміну це – креатура Президента, то І. Смілянський опосередковано теж є креатурою Зеленського, і саме Президент має можливість припинити розвал “Укрпошти” та відкрите “пограбування” її генеральним директором через отримання непомірної зарплати. Звільнити державного мільйонера з займаної посади».

 Підписати петицію можна тут – https://petition.president.gov.ua/petition/83162 .

   На фото: Андрій Крюков (справа) та Ігор Смілянський (зліва) під час зустрічі у Верховній Раді, ініційованій НСЖУ. На цій зустрічі журналіст відверто звинуватив керівника «Укрпошти» у ворожій політиці.

   Фото з сторінки Андрія Крюкова у Facebook

30.03.2020, 06:39
1017 Переглядів