Глава комітету ВР зманіпулював, порівнюючи економічні показники

07.12.2021, 13:49
543 Переглядів

Глава комітету Верховної Ради України з питань фінансів і податкової політики Данило Гетманцев на своїй сторінці у Facebook опублікував порівняльну таблицю з економічними показниками в Україні за останні роки. Чи нема у порівняннях посадовця маніпуляцій, перевіряли наші фактчекери.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Таблиця, яку опублікував Гетманцев, містить наступні дані: мінімальна та середня заробітні плати, мінімальна та середня пенсії, прожитковий мінімум для працездатних осіб, золотовалютні резерви, курс долара.

Показники 2021-го року посадовець чомусь порівнює із 2018-м, а тому маніпулює, адже не пояснює, чому взято саме такий період. Можемо лише здогадуватися, що Гетманцев порівнює фінансові показники нинішньої та попередньої влади.

Також Гетманцев применшив дані щодо мінімальної заробітної плати у 2018 році, бо тоді вона становила 3723, а не 3200 гривень. Так само як і прожитковий мінімум для працездатних осіб на кінець 2018-го становив 1921 гривню, а не 1760.

Окрім того, було б коректно порівнювати не абсолютні значення, а дані з урахуванням інфляції, бо ж за останні три роки зросли не лише рівні зарплат і пенсій, а й ціни на продукти харчування та комунальні послуги.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

07.12.2021, 01:49
543 Переглядів