Гранти у поміч

13.04.2021, 12:19
1283 Переглядів

   У пошуках додаткових фінансових джерел все більше реформованих редакцій зацікавлюються таким напрямком, як грантовий фандрейзинг   (від англійського fundraising, що означає збір, залучення коштів-ред.). Багато хто з редакторів про нього чув, частина робили спроби, дехто навіть успішно здобував гранти, однак для переважної більшості це поки що нова і невідома сфера, освоїти яку хочеться, однак бракує знань. Учасники тренінгу, організованого минулого тижня Тернопільським прес-клубом, усі необхідні для старту знання отримали!

   Тренінг на тему “Грантовий фандрейзинг для медіа. Як вибороти грант на свій медіапроект ” провела у Тернополі для керівників реформованих редакцій із західних областей України Ольга Мирович – консультантка з управління проектами та фандрейзингу, директорка з розвитку ГО “Львівський медіафорум”. Маючи великий досвід написання грантових заявок та реалізації проекті за підтримки українських та міжнародних інституцій, вона щедро поділилася ним з учасниками.

   «Грант – це не фінансова допомога, це фінансова підтримка, яку надає донор для втілення певної ідеї та досягнення чітко окресленого результату», – зазначила Ольга Мирович на початку заходу. Вона детально розповіла про те, якими бувають грантові конкурси, які міжнародні та українські організації і структури фінансують проекти в Україні, де шукати інформацію про їх оголошення та на що саме медіа можуть отримати грантові кошти (це навчання і розвиток, виготовлення контенту, розвиток аудиторії та поїздки). Основні обов’язкові вимоги до заявників – це те, що вони повинні бути зареєстрованими юридичними особами – ТОВ, ГО, ФОП – з  відкритим рахунком в банку, наявність досвіду, що відповідає пропонованій діяльності, та присутність в інтернеті (сайт чи сторінка в соцмережах). Відтак тренерка зупинилася на основних вимогах щодо до самої заявки, давши попередньо таку пораду: «Не шукайте конкурси виключно для медіа, бо їх в рази менше, тим часом є багато ідей на перетині сфери медіа з іншими. Тож ви можете спокійно подаватися на конкурси з багатьох тем.  Скажімо, з екології, чи покращення умов навчання школярів у вашій територіальній громаді, чи підвищення активності громадянського суспільства».

   Ольга Мирович дала редакторам цілу низку практичних рекомендацій і стосовно вже реалізації проектів в разі здобуття гранту. Окремо було розглянуто великий блок фінансових питань – як і які кошти закладати на ту чи іншу діяльність. Останнім же і найбільшим у  тренінговій програмі був блок під назвою «Логічна матриця проекту». Ця матриця являє собою ідею проекту, викладену у табличній формі, що пояснює причинно-наслідкові зв’язки констатованої проблеми і запропонованих рішень. Для розуміння того, як правильно створювати таку матрицю, учасники тренінгу виконали практичну вправу. Аудиторію було поділено на кілька груп, кожна з яких отримала умовну ідею проекту ( приміром, створення дискусійного клубу на базі редакції). Відтак потрібно було подумати, порадитись і заповнити розділи таблиці – «мета», «завдання», «діяльність», «продукти», «результати» і «вплив»). Треба сказати, що зробити це було досить непросто для тих, хто ніколи раніше подібним не займався. Потім представники груп презентували свої результати, а тренерка аналізувала і коментувала їх. Це дало змогу керівникам редакцій спробувати стисло сформулювати суть проекту і відразу отримати оцінку-коментар, що дуже важливо для їх майбутньої роботи в освоєнні грантового фандрейзингу.

     Тренінг проводився в рамках проекту «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

13.04.2021, 12:19
1283 Переглядів