Гроші з минулого: про що розповідають експонати музею ЗУНУ

15.05.2023, 09:00
216 Переглядів

Багато хто з тернополян навіть не знає, що в нашому місті, а саме – у Західноукраїнському національному університеті, знаходиться унікальний Музей історії грошей. У своїх експозиціях він зібрав колекцію грошей різних епох: від Римської імперії до сучасної України, і не тільки.

   Музей був заснований на факультеті фінансів та обліку навчального закладу ще у 1982 році, проте лише в 2008-му він став окремим структурним підрозділом, який займає кілька поверхів. Експонати представлені банкнотами  різних країн та часів. Тут можна побачити, наприклад, гроші Римської імперії, Київської Русі, Золотої Орди, Речі Посполитої, Чехословацької Республіки, Радянського Союзу тощо, а особливий акцент зроблено на експозиціях України. Також в музеї зберігається багато монет, зокрема, пам’ятні та ювілейні монети Радянського союзу та незалежної України. Крім того, виставлені грошові знаки та бони Польщі, УНР та Директорії. А ще представлені машинки для підрахунку й перевірки банкнот та декілька стендів із цікавими фактами про гроші, які дають можливість відвідувачам дізнатися, як розвивалася впродовж років технологія обробки грошей.

   На одному з поверхів музею можна побачити карти зображення грошей з усього світу, від американського долара та кубинського песо – до японської єни та камбоджійського рієля. Цікавою частиною експозиції є і виставка так званих примітивних грошей, серед яких – сіль, мушлі, ікла тварин, камінці та перлини, що використовувалися в давнину як засіб обміну. Загалом Музей історії грошей Західноукраїнського національного університету є важливим культурним центром, який дозволяє відвідувачам розширити свої знання про історію грошей, фінансової справи та економіки, а студентам допомагає у вивченні відповідних предметів.

Сергій Маланчук

 Фото автора

На фото – експонати Музею історії грошей ЗУНУ

15.05.2023, 09:00
216 Переглядів