І ще один фейк – про надання безкоштовного інтернету від Starlink

04.12.2022, 09:16
3496 Переглядів

У місцевому Телеграм-каналі інформують про те, що українцям на період відсутності електроенергії нададуть безкоштовний інтернет від компанії Ілона Маска Starlink. Перевіряємо, правда це чи ні.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК, МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Мабуть, більшість користувачів помітили, що разом із вимкненням світла починає погано працювати, або й взагалі зникає мобільний інтернет. Місцеві Телеграм-канали не оминули цієї проблеми і оперативно повідомили, що було «прийнято розпорядження про надання безкоштовного інтерету від Starlink. На період відсутності електрики безкоштовний інтернет буде працювати». У дописі також є вкладки із різними мобільними операторами, і, обравши потрібну, начебто можна дізнатися, як приєднатися до інтернету від Starlink.

Публікація не пояснює, ким і коли було прийнято відповідне розпорядження, хоча містить активне гіперпосилання начебто на документ. Однак цей лінк перенаправляє читача не на джерело інформації, а лише пропонує підписатися на інший новинний Телеграм-канал – нібито вже там можна дізнатися потрібні деталі. Але після підписки читача знову чекає розчарування: жодної інформації про розпорядження, лише рандомний пост за попередні дні.

Додамо, що Starlink – це платформа супутникового Інтернету компанії SpaceX, яка належить американському бізнесмену Ілону Маску. З початку повномасштабної війни компанія SpaceX активувала супутниковий інтернет-сервіс Starlink в Україні та відправляє до країни інтернет-термінали. Надсучасним інтернетом користуються українські військові у місцях, де звичайний є ненадійним чи недоступним. Старлінками також обладнають всі «Пункти незламності», які почали функціонувати нещодавно у відповідь на тривалі вимкнення електроенергії. Наразі у Тернополі також діють «Пункти незламності», де встановлені Starlink’и. Що ж до рішення підключити всіх українців до безкоштовного супутникового інтернету, то такого документу в доступному інформаційному полі ми не знайшли. До того ж варто відзначити, що підключення Starlink не залежить від того, яким мобільним оператором ви користуєтеся. Щоб підключитися, потрібно залишити заявку на офіційному сайті сервісу Starlink, придбати комплект обладнання і встановити програму Starlink на мобільний через Google Play чи AppStore.

Отже, наразі під час зникнення інтернету чи зв’язку українці мають можливість безкоштовно переключитися на мережу іншого мобільного оператора завдяки національному роумінгу. Або ж відвідати «Пункти незламності», оснащені супутниковим інтернетом. А приваблюючи користувачів  безкоштовними послугами, які актуальні та важливі на час відсутності електрики, згаданий Телеграм-канал лише ввів читачів в оману.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

04.12.2022, 09:16
3496 Переглядів