Інформація про подорожчання у жовтні «комуналки» – неправда

02.10.2020, 09:36
456 Переглядів

Про те, що з 1 жовтня 2020 року має зрости тариф на електроенергію для населення,  наприкінці вересня масово почали писати українські сайти, в тому числі і  тернопільські місцеві.

Зокрема, як інформували медіа, за світло тернополяни платитимуть у два рази більше. Окрім того онлайн-видання повідомили, що зросте й тариф на холодну  воду. Чи правда це, перевіряли фактчекери.

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Щодо зростання тарифу на електроенергію медіа посилалися, як на джерело інформації, на Міністерство енергетики України. Проте активного гіперпосилання на саму новину вони не подавали, а на сайті самого Міністерства подібної інформації ми не знайшли. Більше того, на своїй сторінці у Фейсбук відомство повідомило, що ніякого здорожчання не планується ні у жовтні, ні взагалі до кінця року. «В засобах масової інформації поширюється недостовірна інформація щодо підвищення тарифів на електричну енергію для населення з 1 жовтня поточного року. Міненерго та Уряд неодноразово наголошували, що в умовах складної соціально-економічної ситуації ціна електричної енергії для населення до кінця поточного року залишатиметься незмінною», – йдеться у повідомленні.

Щодо тарифу на водопостачання, то востаннє його підвищували в межах всієї країни в  лютому 2020 року. Наразі ж на сайті Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, немає інформації про підвищення вартості води з  жовтня чи у найближчий час.

Висновки: онлайн-видання подали неправдиву інформацію про підвищення тарифів, якою наростили трафік відвідування, адже тема грошей та підвищення комунальних послуг на фоні пандемії та світової кризи залишається дуже актуальною. Таким чином медіа лише посприяли поширенню невдоволення серед населення.

Матеріал підготовано у співпраці  з Тернопільським прес-клубом, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

02.10.2020, 09:36
456 Переглядів