Інформація про те, що з літаків розпорошують бацилу-реактив «Омікрон» – фейк!

01.02.2022, 19:00
2164 Переглядів

У соцмережах Twitter, Viber та Telegram поширюють зображення з мішками, де начебто знаходиться бацила «омікрон», яку розпорошують з літаків на людей. Про що йде мова, перевіряли наші фактчекери.
ВЕРДИКТ: ФЕЙК
ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:
В Україні 18 грудня було підтверджено перший випадок захворювання на штам коронавірусу «Омікрон». Наразі він стрімко поширюється світом та Україною, у січні було зафіксовано рекордну кількість нових інфікованих за добу від початку пандемії. За прогнозами МОЗ – це не межа, і у лютому очікують мільйон інфікованих українців. Причина у тому, що штам «Омікрон» більш заразний , ніж його «попередники». У той же час залишаються люди, які вважають, що коронавірус є штучним захворюванням. Згаданий на початку матеріалу пост і йому подібні час від часу з’являються в інформаційному просторі начебто на підтвердження теорії штучного походження інфекції.
Щодо самої публікації, то вона містить фотографію, на якій зображено декілька мішків із невідомим вмістом та написом Omikron. Окрім того, на мішках є адреса якогось сайту www.omikroncompound.com. Автор посту стверджує, що світлину було зроблено в аеропорту чеського міста Кбеле, і що у мішках знаходиться бацила-реактив «омікрон». «От і те, чим нас запилюють чи обприскують із повітря літаки-хімтрейли», – додає автор.
На перший погляд, напис на мішках такий же, як і назва нового штаму коронавірусу. Проте насправді вони відрізняються, бо штам COVID-19 – це «Оmicron», а не «Omikron», як написано на мішках. Якщо ж відвідати вказаний на мішках сайт, то можна побачити логотип компанії, позначений на мішках, а також дізнатися, що фірма Omikron займається виробництвом поліпропіленових термопластичних компаундів (електроізоляційного матеріалу з асфальтових та парафінових речовин і олій). Дану сировину використовують у виробництві меблів, деталей автомобілів, гідравлічних труб, електричних насосів тощо. Щодо ж до міста Кбеле, про яке згадується у пості, то в Чехії такого немає. Є населений пункт із назвою Кбель.
Отож, інформація про бацилу «Омікрон», яку розпорошують з літаків, є фейком.


Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

01.02.2022, 07:00
2164 Переглядів