Інформація про введення графіків відключення світла – фейк!

09.05.2023, 10:55
139 Переглядів

На деяких сайтах з’явилася інформація про те, що в Україні знову будуть відключення електроенергії по всій країні. Перевіряємо, чи правдива ця інформація.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Онлайн медіа у своїх публікаціях посилаються на керівника сектору «Енергетика» Олексія Оржеля, який попередив про швидкий дефіцит електроенергії. «Його інтерв’ю із цією заявою опубліковано у Telegram-каналі «Реальна війна» – пишуть сайти.  Однак активного посилання на інтерв’ю немає. Наші фактчекери знайшли допис у згаданому каналі. У заяві йдеться, що вимкнення почнуться вже з 15 травня. Однак у Міністерстві енергетики України спростували цю інформацію.

«Останніми днями у деяких ЗМІ шириться недостовірна інформація про нібито введення у травні графіків обмежень постачання електроенергії побутовим споживачам.  Міністерство енергетики України офіційно заявляє: ця інформація не відповідає дійсності! Введення жодних графіків обмежень постачання електроенергії не планується», – йдеться в повідомленні Міністерства.

У той же час зазначимо, що у Тернополі відбуваються локальні планові вимкнення на декілька годин через ремонт обладнання.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

 

09.05.2023, 10:55
139 Переглядів