IREX запрошує вчителів Тернопільщини до проєкту з  інфомедійної грамотності

03.02.2021, 11:42
329 Переглядів

Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у рамках всеукраїнського проєкту «Вивчай і розрізняй: інфомедійна грамотність» запрошує вчителів із Тернопільської області приєднатися до великої когорти освітніх змінотворців. На сьогодні у проєкті беруть участь уже 654 школи і майже 3000 вчителів з усіх областей України.

   Учасники проєкту пройдуть навчання з інфомедійної грамотності та отримають матеріали для інтеграції цих навичок у свої уроки. Ціль проєкту – навчити учнів критично сприймати інформацію, протидіяти маніпуляціям, усвідомити цінність високоякісної інформації в контексті шкільної освіти. У 2019-2020 роках 26 шкіл з міста Тернополя та області приєдналися до проєкту і вже впроваджують інфомедійну грамотність на своїх уроках.

«Ми запрошуємо активних учителів долучатися до проєкту, отримувати цінні знання та передавати їх своїм учням. Інфомедійна грамотність – важлива навичка сучасної зрілої особистості. Саме тому наш проєкт має на меті навчити учнів мислити критично та розбиратись у лавині інформації з медіа. Проєкт допоможе вчителям зробити уроки сучаснішими та зацікавити учнів у вивченні свого предмету. А заявка на участь у відборі доволі проста і займе у вас не більше 25 хвилин. Запрошуємо вчителів ставати провідниками змін у освіті», – каже програмна менеджерка проєкту «Вивчай і розрізняй: інфомедійна грамотність» Марія Мовшук.

   До участі у конкурсі запрошуються вчителі, які викладають історію у 8-10 класах, українську мову та літературу у 8-9 класах і мистецтво у 9 класі. При відборі учасників організатори надаватимуть перевагу заявникам, які обгрунтують мотивацію, чому вони хочуть долучитись до проєкту. До вересня 2021 року нові учасники пройдуть спеціальне навчання з інтеграції інфомедійної грамотності в уроки, яке відбуватиметься онлайн. Електронні матеріали проєкту будуть надані вчителям після проходження тренінгів, вони включають конспекти уроків, презентації, роздатковий матеріал тощо.

   Відбір учасників триває з 29 січня по 14 лютого. Детальніше про конкурс та проєкт можна прочитати за посиланням http://l2dua.com/ .

Довідка:

   Проєкт «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси. Діяльність проєкту направлена на розвиток навичок критичного сприйняття інформації та інтеграцію інфомедійної грамотності в навчальну програму закладів освіти. В рамках проєкту розробляються навчальні матеріали для вчителів (8-10 клас), проводяться тренінги для установ-учасників проєкту (школи, ІППО, педагогічні ЗВО), розроблено онлайн-курс з медіаграмотності Very Verified (https://verified.ed-era.com/ua).

03.02.2021, 11:42
329 Переглядів