Ірина Воронкіна: «Шлях “Нового життя” став більш професійним»

31.10.2021, 23:44
473 Переглядів

Третьою за кількістю набраних балів у турнірній таблиці «Турбо-батлів»-2 – навчальної ділової онлайн гри, яку проводить Тернопільський прес-клуб у партнерстві з Агенцією розвитку локальних медіа «АБО» – стала редакція «Нового життя» (сайт  https://www.nove.in.ua ) з Харківщини. Враженнями та здобутками від участі ділиться у цій публікації її керівниця Ірина Воронкіна.

 – Якось так непомітно в житті журналістів «Нового життя» з’явилася білка, і вона не давала нам спокою ні вдень, ні вночі))). Для тих, хто не в курсі, білка – це візуальний символ «Турбо-батлів», і збирали ми жолуді-бали, виконуючи завдання, саме для неї. Для нас, газетярів, завдання були не такими вже й новими, але цього разу акцент робився на подачі матеріалів для сайту, то вже тут менторам доводилося нас підучити, за що ми їм безмірно вдячні. Відразу наголошу, що колектив редакції цілеспрямовано йшов до перемоги, тож працювати довелося понаднормово. Адже «легенькі і надпрості» завдання виявилися далеко не простими.

   Ошелешили нас ментори відразу, «замовивши» абетку, в якій кожна літера позначала б якусь важливу подію, об’єкт чи людину з нашої громади… Перший шок через годинку минув, і ми колективно почали придумувати віршовані рядочки, які б схарактеризували життя нашої громади та прославили наших земляків. Наш креатив сподобався не всім менторам, але його оцінили відвідувачі сайту, кількість яких у день, коли ми виставили матеріал, значно збільшилася. Такий же високий сплеск відвідуваності сайту ми спостерігали, коли дали можливість землякам скористатися онлайн-сервісами, завдяки яким, не виходячи з дому, можна і субсидію оформити, і побутові послуги оплатити, і до лікаря записатися…Зауважу, що ми вже давно виношували мрію організувати на сайті таку підтримку для наших земляків, та все якось руки не доходили, і ось «чарівний пендель» «батлів» таки зрушив з місця камінь, під який вода довго не текла.

   Щосереди ми очікували на завдання від ментора Євгена Фролова трішки з острахом. З одного боку здавалося: ну що нас може вибити з колії, якщо ми затяті газетярі зі стажем?! З іншого: вже після абетки зрозуміли, що не все так просто,і що  літо 2021-го для «Нового життя» буде надто спекотним, особливо враховуючи малу чисельність штату, відпускний період і масу наших нових проєктів. Втім, якою б «кров’ю» нам не давався той чи інший матеріал, підхід до «турбобатлівських» завдань був дещо іншим. В підсумку, окрім набутого досвіду в наповненні сайтів, ми отримали чудові теми та топові матеріали для газети. А головне – ми досягли результату, і він досить вагомий. Кількість відвідувачів нашої сторінки у Фейсбуці значно збільшилася. Що ж до сайту, який і так є досить популярним серед користувачів інтернету, то змінилися стиль матеріалів і їх подача матеріалів, що, звичайно, теж не залишилося поза увагою шанувальників «Нового життя». А ще ми підняли теми, про які раніше й не думали. Наприклад, взявши для розробки чи не найкращу вулицю селища – Віри Складнєвої – виявили безліч проблем, про які донедавна навіть не здогадувалися.

   Під час змагань ми писали статті про ініціативну молодь та берегиню краєзнавчого музею, про бібліотеки та безпритульних тварин, створили відеоролик про культурне життя близнюківців, розповсюджували світлину медичних працівників Центру невідкладної медичної допомоги, розробили рейтинг найгірших доріг нашої громади та дослідили будівлі, які конче необхідно ремонтувати. А ще прожили декілька годин разом з Денисом Суярком, який від народження прикований до інвалідного візка, і зробили висновок, що селище Близнюки зовсім не пристосоване для людей з такими фізичними проблемами. Також піднімали теми інклюзії, закриття шкіл, стану доріг, проводили ревізії ставків та мріяли разом з молодими людьми, які своє майбутнє пов’язують лише з Близнюківською громадою…І це все – далеко не повний перелік того, чим ми займалися разом з менторами «Турбобатлів», нашими часто суворими янголами-направителями Євгеном Фроловим та Ольгою Омельянчук. Змагання закінчено, і трішки сумно, що вже не треба буде  «гнати» новий матеріал на вихідних.  Хоча.. чому ні? Адже теми, підказані менторами, обов’язково матимуть своє продовження. Тож шлях «Нового життя», окреслений участю у «Турбобатлах-2», триває. І сьогодні він більш професійний! Дякуємо за це!

На фото – команда «Нового життя»

31.10.2021, 11:44
473 Переглядів