«Кіно в Тернополі є і буде!»

25.05.2020, 13:27
1464 Переглядів

 Подія, що відбулася у Тернопільському прес-клубі минулої п’ятниці, однозначно анонсувала дві втішні перспективи. Перша – зв’язки файного Тернополя з приморською перлиною Одесою будуть тільки міцніти, і друга – цікавого якісного кіно, до якого буде причетне і наше місто, ставатиме все більше.

   Саме це ствердили, підписавши меморандум про співпрацю, голова правління ПрАТ «Одеська кіностудія» Андрій Осіпов та голова Асоціації  кінокомісій України Леонід Бицюра. Як зазначив останній, кіновиробництво на Тернопільщині впродовж останніх років бурхливо розвивалося, зокрема, і завдяки створенню та діяльності Тернопільської кінокомісії, основними ж її партнерами були Одеська і Київська кіностудії. «Тернопіль для нас  – вже як рідна домівка! – сказав Андрій Осіпов. – Кіно в Тернополі є і  буде! Одеська кіностудія  – одна з найстаріших , минулого року відсвяткувала своє 100-річчя, і фільми там почали знімати раніше, ніж у Голлівуді.  Але і Тернопіль щодо кіно в дечому перший! Тернопільська  кінокомісія – найактивніша, і саме в Тернополі знаходиться офіс Асоціації кінокомісій України».

   Підписання меморандуму започаткувало наступний етап плідної взаємодії сторін, на якому буде вирішено ряд стратегічних питань кіновиробництва, а також визначено  ефективні форми створення спеціалізованих програм підтримки фільмів у регіоні та залучення міжнародних і національних кіноагентів на локальний рівень. «Це є старт для розвитку регіональної співпраці кінокомісій України з Одеською кіностудією, – сказав Леонід Бицюра. –  Ми б хотіли розвинути приклад співпраці  Одеської кіностудії та Тернопільської кінокомісії, результатом якої стали чотири повнометражних  фільми».

   Підписанти відповіли на запитання журналістів та розповіли про нові  спільні фільми, які незабаром вийдуть на екрани. Серед них – і особлива гордість кінематографістів, історична стрічка “Фортеця Хаджибей” ( режисер Костянтин Коновалов, сценарій Євгена Тимошенка), прем’єра якої запланована на  14 жовтня. У ній йдеться про протистояння Османської імперії і Росії в північному Причорномор’ї  у XVIII столітті, де третьою стороною боротьби виступала Задунайська Січ, створена після зруйнування російськими імперськими військами Нової Січі й ліквідації Запорізького козацького війська.

25.05.2020, 01:27
1464 Переглядів