Колишні тернополяни розповідають, що у США карантин суттєво інший

04.05.2020, 16:29
660 Переглядів

Продовжуємо публікувати враження земляків, які переживають пандемію коронавірусу за кордоном. Сьогодні  – про те, що відбувається у США, з розповіді  тернопільського подружжя, яке тепер там проживає ( люди побажали, щоб їх прізвища не називалися).

   Для початку нагадаємо, що Сполучені Штати Америки залишаються лідером у світі за кількістю інфікованих. За даними американського Центру Джона Хопкінса  та відомого ресурсу Worldometers  станом на ранок 4 травня їх налічувалось 1 188 826. Найбільше у країні і загиблих від COVID19 – 68 606 чоловік. Одужали від початку епідемії – 178,594, в критичному стані знаходяться 16,139. Тестування вже пройшли понад 7 мільйонів громадян США.
То які ж карантинні заходи застосовують в Штатах і чим вони відрізняються від наших? Подружжя з Тернополя, яке зараз живе у Нью-Йорку, розповіло про таке. Громадський міський транспорт у США, на відміну від нашого,  продовжує курсувати без змін, в метро здійснюється безконтактна оплата ( але воно часто буває переповненим), а в автобусах та трамваях проїзд став безкоштовним, аби уникнути контакту при оплаті. В  Нью-Йорку для всіх пенсіонерів безкоштовно розвозять готову їжу і продовольчі товари,  більшість магазинів пропонує безкоштовну доставку продуктів. Але все одно люди нерідко створюють великі черги на вході в магазини, тому що зараз продукти продаються за наднизькими цінами. Перукарні у США,  як і в Україні, зачинені, але при бажанні можна викликати перукаря на дім. Влада не забороняла американцям гуляти в парках, лісопарках та на набережних, однак містом курсують автомобілі з рупорами, звідки лунають заклики сидіти вдома, і завжди людні вулиці Нью-Йорку порожні – більшість жителів свідомо майже не залишають своїх домівок без нагальної потреби. В Україні за недотримання карантину можна заплатити величезний штраф, в США такого немає. Тернополяни  кажуть, що американці були б обурені, якби влада ввела штрафи за недотримання карантину. Засоби індивідуального захисту (маски, рукавиці) в Штатах обов’язково носити лише в закритих людних приміщеннях, однак на вулицях рідко можна зустріти людину без маски і рукавиць.

    Лікування від коронавірусу в Штатах, за словами колишніх тернополян, безкоштовне, але лікарні переповнені  й місце є тільки для важко хворих, тому багато людей, які мають легку форму захворювання, перебувають вдома. Навчання під час карантину у США проходить у дистанційному режимі, як і в Україні.  А от щодо фінансової підтримки громадян державою, то все суттєво по-іншому. У США кожен платник податків отримує виплату в розмірі 1 200 доларів і ще по 500 доларів на кожну дитину сім’ї. Подружжя з Тернополя на період карантину також залишилось без роботи, тож також отримують виплату в розмірі їхнього місячного заробітку.  І це дуже важливо.

  Катерина Козлюк

 На фото – на вулицях карантинного Нью-Йорку

Фото з особистого архіву

Ілюстративне фото – з сайту https://therealdeal.com

04.05.2020, 04:29
660 Переглядів