Команда World Central Kitchen в Тернополі щодня готує 4 тисячі обідів для переселенців

01.08.2022, 13:00
4513 Переглядів

З початку повномасштабного вторгнення росії на територію України міжнародна благодійна організація World Central Kitchen забезпечує їжею евакуйованих людей в багатьох містах нашої держави, в тому числі в Тернополі. На базі закладу «Реберня в Тернополі» працює як гуманітарний штаб організації. Дружня команда волонтерів тут не просто годують, а дарують надію і віру в те, що навіть за найстрашніших часів ніхто не залишиться сам на сам із бідою.

Діяльність World Central Kitchen

«Де б не сталося лихо, якщо люди голодують, ми будемо там. Адже воліємо їх нагодувати». Цей принцип вже 11 років сповідують у World Central Kitchen.

Ця некомерційна організація була утворена у 2010 році іспансько-американським шеф-кухарем Хосе Андресом для підтримки постраждалих від землетрусу на Гаїті. З того часу і до нині вона перетворилася на потужний рух. І наразі – це найбільша у світі організація, яка опікується харчуванням постраждалих від війни, епідемій, стихійного лиха тощо. Лише торік для допомоги нужденним WCK зібрала 270 млн доларів. А від свого заснування приготувала 700 млн страв у різних куточках планети.

З вторгненням росії в Україну команда WCK одразу почала допомагати нашим співвітчизникам, змушеним тікати з рідних домівок. На пунктах пропуску Польщі, а згодом Румунії, Молдови, Угорщини й Словаччини у довгих чергах годували жінок, дітей, бабусь, дідусів. Зморені, налякані, змерзлі, вони були вдячні за гарячу їжу і щиросердний прояв людяності.

Тим часом все більше і більше міст та сіл потребували допомоги. Й організація поширила свою турботу далі, на різні регіони України, постачаючи харчі вимушеним переселенцям й мобілізуючи місцеві ресторації.

В організації переконані, що благодійна тарілка гарячої страви не лише втамовує голод, а й зігріває серце.

World Central Kitchen в Тернополі

У Тернополі з 29 березня  партнером World Central Kitchen є заклад «Реберня у Тернополі». Коли ресторан тільки запустили у роботу, почалася пандемія, а потім – війна.

«Ми закупили дороге обладнання, облаштували професійну кухню, запустили проєкт і тут почався карантин, а тоді війна. Все зупинилося і нам потрібно було вирішувати, що робити далі, – розповідає директор «Реберні» Юрій Фролов. – У нас був значний запас продуктів, мали команду поварів, тож з перших днів війни вирішили готувати гарячі страви і розвозити на блокпости, внутрішньо перемішеним особам – тим, хто найбільше потребував їжі. Щодня ми готували у середньому 300-400 порцій гарячих страв. І за перший місяць війни роздали близько 12 тисяч порцій їжі».

А потім у команди закладу закінчувалися ресурси та кошти, тож вони вирішили шукати партнерів, щоб продовжувати свою волонтерську діяльність.  «Так сталося, що наприкінці березня партнери закладу зі Львова – компанія «FEST» запропонували нашому ресторану спробувати взаємодію з міжнародною благодійною організацією World Central Kitchen. Так і почалася наша співпраця й ми отримали необхідне забезпечення», – розповідає Юрій Фролов.

Умови співпраці вимагали потужної команди, адже потрібно було охопити велику кількість людей, які втікали від війни, і забезпечити їх харчуванням. Тож заклад  додатково працевлаштував близько 20 кухарів-переселенців чи не з усіх регіонів нашої держави.

«Наш шеф-кухар з Одеси, су-шеф з Харкова, є кухарі з Краматорська, Маріуполя, Сєвєвродецька, Ізюма тощо. Завдяки співпраці з World Central Kitchen нині працівниками ресторану отримують гідну зарплату й займаються дійсно хорошою справою, годуючи тисячі людей», – додає керівник «Реберні».

Наразі дружня команда закладу постачає обіди в прихистки та шелтери для внутрішньо переміщених осіб, у волонтерські центри не тільки у Тернополі, а й у області.

«Завдяки допомозі World Central Kitchen ми вже чотири місяці на повноцінній основі забезпечуємо обідами 15 локацій Тернополя. Окрім того, доставляємо гарячі обіди у Теребовлю, Зарваницю, Дружбу, Микулинці, Струсів, Чортків, Копичинці, Острів, Збараж, Ступки тощо. Були такі села, де люди по два тижні не їли м’яса. Видаємо у день приблизно чотири тисячі ємностей гарячого харчування і ще робимо сандвічі – близько 1,5 тисячі. Загалом готуємо 5,5 тисячі порцій їжі щодня! – ділиться Юрій Фролов. – До слова, м’ясо у нас готується на мангалі, на відкритому вогні за технологією «швенкер». Цей мангал розрахований на приготування великої кількості їжі і, на жаль, через війну ми використовували його на максимум».

Щодо меню, то, як розповів керівник ресторану, його складає шеф-кухар. Харчування, яке отримують потребуючі, повноцінне і збалансоване. Зокрема, два рази на день готують страви з м’яса. Для гарніру використовують тільки якісні продукти. У розробленому меню ­– борщ, супи, каші, а ще – десерти і фрукти.

«Наша команда працює в режимі 24/7. Але всі чудово знають, що це необхідно, бо хто, як не ми! Спільними зусиллями долаються будь-які перешкоди. Ми щиро вдячні World Central Kitchen за потужну фінансову допомогу, активну участь і готовність розділити з нашим народом біль та складнощі війни. За милосердя й бажання змінити цей світ на краще. І сподівається, що приклад відомого шеф-кухаря й благодійника надихне багатьох людей на такі самі широкі жести», – підсумовує Юрій Фролов.

01.08.2022, 01:00
4513 Переглядів