Кому довіряти: ІМІ оновило «білий список» українських онлайн-медіа

19.04.2023, 16:20
237 Переглядів

 Український Інститут масової інформації провів чергове моніторингове дослідження задля визначення найякісніших і найвідповідальніших онлайн-медіа України. За його результатами до списку таких увійшли: Суспільне, Громадське, Ліга, Українська правда, Укрінформ, Дзеркало тижня, Бабель, НВ та Еспресо.

   Як повідомили на сайті ІМІ –  https://imi.org.ua/monitorings/onlajn-media-shho-staly-najyakisnishymy-monitoryng-imi-i51820  – двоетапний глибинний моніторинг онлайн-медіа проводився експертами впродовж лютого-березня цього року. На першому етапі дослідження 50 популярних українських онлайн-медіа, дібраних на основі даних попередніх моніторингів ІМІ, SimilarWeb та Gemius, оцінювалися на предмет наявності маніпуляцій, фейків, мови ворожнечі, чорного піару, порушень етики, наявності матеріалів з ознаками замовлення. На другому етапі дослідження ті ЗМІ, які пройшли перший етап, аналізувалися за такими критеріями: дотримання стандартів балансу, достовірності та відокремлення фактів від коментарів, а також на предмет прозорості – наявності на сайті контактів, редакційної політики, даних про власника, інформації про людей, відповідальних за контент тощо.

   За результатами аналізу, рівень дотримання професійних стандартів на ресурсах, які ввійшли до Білого списку, в середньому становить близько 95%. У центральній стрічці новин на цих сайтах до моніторингової вибірки не потрапило джинси (хоча потрапили матеріали з неналежним маркуванням), також ці сайти в переважній більшості матеріалів дотримуються журналістської етики.

19.04.2023, 04:20
237 Переглядів