«Ви помітили, що дівчата і жінки почали публікувати у соцмережах дитячі фото?», «Якщо салони краси зачинять, то після карантину влада побачить щось страшніше від коронавірусу» – такими та схожими мемами користувачі соцмереж жартують над тим, що обмежувальні заходи не дозволяють представницям прекрасної статі, як раніше, проводити різноманітні б’юті-процедури, щоб «підтримувати» свою красу.
Насправді не тільки для жінок, а й для чоловіків закриття салонів краси створило певні незручності. Ми звикли, що до майстра можна потрапити в будь-який бажаний час, треба лише наперед записатися чи домовитись, і не буде жодних проблем, щоб підправити бороду, постригтися чи пофарбуватися, зробити педикюр чи оновити малюнок на нігтях. Тож карантин став справжнім викликом для більшості: багатьом жінкам тепер доводиться ходити на 90% білявими, а на 10% – чорнявими, і самостійно спилювати гель-лак на нігтях, а чоловікам – голити бороду, яку довго відрощували, а то й голову, щоб не виглядати неохайно. То як зараз виживає індустрія краси в Тернополі, і чи не перекочують скоро салони додому до майстрів та клієнтів? Я спробувала з’ясувати це шляхом невеличкого дослідження.
Перукарням спочатку дозволили, але потім заборонили
Нагадаю, що салони краси у Тернополі перестали працювали з 16 березня. При цьому, згідно із рішенням міської ради, перукарням було дозволено працювати за умови попереднього запису клієнтів, щоб не формувалися черги, а також – при забезпеченні дезінфекції приміщення кожні дві години. Проте з 1 квітня було прийнято рішення про призупинення на час карантину і роботи перукарень міста. «Зважаючи на стрімкий ріст кількості хворих в Тернопільській області, зокрема, фіксацію випадків захворювання у Тернополі, оперативним штабом було додатково прийнято рішення посилити карантинні заходи. Відтак роботу перукарень навіть за умови попереднього запису на час карантину заборонено», – розповіла Мар’яна Зварич, начальниця відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ Тернопільської міської ради.
По всій Україні карантин триватиме до 24 квітня, а за повідомленнями МОЗ пік захворюваності на коронавірус припаде на 14-15 квітня, тож не виключено, що обмежувальні заходи будуть продовжені на довше. Відповідно виникає запитання: чи відсутність заробітку не підштовхне майстрів з манікюру, бровистів та перукарів перенести свої робочі місця додому та ризикувати, запрошуючи до «домашніх салонів краси» клієнтів? Це я і намагалася з’ясувати.
Процедури у смартфоні
Своє дослідження розпочала із того, що зателефонувала у декілька перукарень, щоб дізнатися, чи проводять вони зараз запис клієнтів і якісь процедури. У всіх мені відповіли, що вони перебувають на карантині, а фарбувати чи стригти волосся невідомо де і невідомо кому не будуть. «Усі майстри – у відпустках, а йти до клієнта додому ніхто не збирається, тому що я переживаю і за ваше здоров’я, і за здоров’я своїх працівників. Інфекція може триматися на перукарських інструментах декілька годин. Давайте не будемо ризикувати, а запишемо вас після карантину», – приблизно такі пояснення я чула у телефоні.
Зрозуміло, що великі чи малі заклади, які працюють офіційно, стараються дотримуватись обмежувальних вимог, в тому числі і через адміністративну відповідальність за порушення карантину. Тому «пошукати щастя» я спробувала через знайомих, які мають знайомих… Ну, ви зрозуміли… І мені, так би мовити, пощастило. Після пояснень, що не хочу на Великодні свята виглядати непривабливо, жінка, яка й раніше підробляла стрижками вдома, погодилася прийти до мене додому, але поцікавилася, чи немає в хаті хворих із застудою. Добре, із волоссям розібралися. А що ж робити із нігтями? Тут теж не все так просто. В соцмережах помітила, що всі майстри з манікюру працюють в режимі онлайн: розповідають, як правильно зняти гель-лак чи самостійно доглядати за кутикулою, і за потреби консультують по телефону. На всі мої вмовляння у «приваті» з приміткою «доплачу» я отримувала однакові повідомлення: «можу записати в чергу після карантину». Отож, як бачите, не всі готові ризикувати здоров’ям заради своїх клієнтів. Навіть постійних і улюблених, навіть за щедру доплату. Сподіваюся, що так буде й надалі, бо місяць без роботи – це одне, а відсутність заробітку на невизначений період може штовхати і майстрів, і клієнтів на не зовсім безпечні вчинки. Краса ж бо, як кажуть, страшна сила.
Сама собі майстер
Але є у закритті салонів краси і свої плюси. Принаймні, їх знайшла моя подруга Оля. Каже, тільки під час карантину зрозуміла, що може якщо не всі, то більшість б’юті-процедур робити собі сама, та ще й при тому відчутно зекономити. «Усі мої записи в один з салонів краси Тернополя на квітень адміністратор перенесла на кращі часи - після карантину. Якщо з косметологією в салоні ще можна зачекати і доглядати за собою самостійно, то просити сестру чи маму пофарбувати мені волосся у блонд не наважуся… Протоколу процедури не дотримають, нашкодять… Але, наприклад, оновити манікюр, зробити гарні брови чи провести епіляцію зможу і сама собі в домашніх умовах. Для цього замовила через Інтернет усі необхідні косметичні засоби і обладнання. Тепер буду сама собі майстер! Більше того, я підрахувала, що інструменти окупляться вже через декілька місяців, то ж я ще й зможу суттєво економити, бо всі ті процедури щомісяця витягали з гаманця чимало», – каже подруга.
Що ж, правий був Сократ щодо того, що хто захоче, той у всьому знайде можливість. До того ж, скільки б там не були зачинені салони краси, пам’ятайте – справжня краса народжується у серці.
Світлана ВЕЛИЧКО
Фото ілюстративне, з сайту https://www.msn.com