Квиток на Марс: Макс Кідрук презентував в Тернополі нову книгу «Колонія»

08.05.2023, 20:07
155 Переглядів

   Серед останніх цікавих літературних подій у Тернополі – зустріч “Na Пошті” з Максимом Кідруком . Вона відбулася в рамках всеукраїнського туру на підтримку його нового  роману “Колонія “(всі кошти, зібрані в рамках цього туру, підуть на дрони для ЗСУ).

   Максим Кідрук  – відомий український письменник, радіоведучий, мандрівник, популяризатор науки, автор першого українського технотрилера «Бот». Зустріч письменника з читачами відбувалася у вільному, дружньому форматі. У своєму виступі перед шанувальниками він розповідав про багато речей, які стосуються не літератури і культури, а науки, екології, техніки. Скажімо, про те, що через людей науковці мусили розділити штучний інтелект на слабкий та сильний. Про клімат, вуглекислий газ та гіпотезу глобального потепління через метангідрантовий вибух. Йшлося також про слабкі штучні інтелекти, такі як Chatgpt та Midjourney, їх принцип роботи ,і чи можуть вони стати кращими. Зважаючи на тему нової книги, говорилося і про  Марс, можливості поселення там, і як швидко це може трапитися.

    А ось як представляє нове видання Максима Кідрука на своєму сайті популярна мережа книгарень «Є»: «Автор створив уявний світ, який відображає проблеми сучасного світу – особливості відносин між країнами, війни за ресурси, економічні нерівності та соціальні протистояння. Книга розповідає про життя людей на Марсі, які живуть в умовах обмежених ресурсів та низької якості життя. Історія розгортається в нелегкий час, коли населення Марсу стикається зі своєю власною пандемією та неймовірними викликами, щоб вижити та залишитися «в строю». Автор вдало поєднав дію та наукову теорію, що створює реалістичний світ, який вже сьогодні виглядає як можливий майбутній сценарій. А складова соціальних проблем лише увиразнює сюжет, розбавляючи ймовірну «космічну утопію» гострими антиутопічними нотками. Це переплетіння фантастики з цілком науковими темами можна розглядати в ключі одно з можливих варіантів програмування майбутнього. Кідрук вдало показує, як люди розуміють історію, використовуючи її, щоб вирішити свої проблеми, котрі виникають у відносинах між соціальними прошарками та різними культурами. Герої роблять важкі вибори, з якими доводиться стикатися, щоб залишитися на плаву. Автор успішно зображує характери героїв та їхні взаємини, що дозволяє читачу зрозуміти та згадати персонажів навіть після закінчення книги, екстраполюючи їх на власне життя».

Владислав Андросенко

 На головному фото – Макс Кідрук підчас зустрічі з тернополянами  “Na Пошті”

Фото Ореста Дмитрика   

      

08.05.2023, 08:07
155 Переглядів