Лікар з Тернопільщини розповів, як борються з коронавірусом в Португалії

09.04.2020, 13:27
380 Переглядів

  Багато українців переживають пандемію коронавірусу за кордоном. Від них нам цікаво і важливо дізнаватися, що відбувається і як протистоять коронавірусу в різних країнах. У Португалії через коронавірус ще 18 березня ввели надзвичайний стан. Які обмежувальні заходи запровадила там влада і як це змінило життя людей, розповідає лікар ургентної медицини родом з Кременця на Тернопільщині Юрій Костик. Уже 6 років він проживає і працює в португальському місті Алверка.

– Португальці виявилися організованими і швидкими в цьому плані. Вулиці майже пусті, якщо взяти, приміром, 19 годину, то практично немає нікого, лише їздить поодинокий транспорт, пішого населення немає. Однак є певна категорія людей, які повинні працювати і мають відповідні дозволи . В мене є відповідні документи, так як я лікар. Також люди мають певні години, в які вони можуть іти в магазин чи аптеку, або звертатися до лікаря. Всі решта послуги переведено в дистанційну форму. Єдина причина, з якої ти можеш виїхати з дитиною з дому, це необхідність потрапити в лікарню. Інакше виписують штраф, а штрафи тут не маленькі. Організація здоров’я кожного дня створює нові протоколи, для лікарів. Навіть у вихідні дні вони посилено працюють. Приходять повідомлення, що змінилися правила огляду , дизобробки, тих чи інших превентивних заходів.

   Але, не зважаючи на всі заходи, кількість хворих в Португалії за останні кілька днів стрімко зросла. А сусідня Іспанія –  уже друга країна в Європі за кількістю інфікованих. Щоб попередити схожий сценарій, окрім жорстких заходів безпеки, в Португалії посилено готують лікарні, медичних працівників, закуповують необхідне медичне обладнання. Втім, забезпечити все і попередити точно не зможуть, тому що це неможливо. Не так фінансово, як технічно. Всі розуміють, що медичний колапс настане. І ми всеодно не зможемо забезпечити всіх потребуючих апаратами штучної вентиляції легень, тому що це фізично неможливо. Якщо раніше кількість хворих  зростала на 200-300 за добу, то зараз  – на 1000. Тож як би не готувалися, не вистачить ні медичного персоналу, ні медичних засобів. Однак на даний момент ситуація відносно контрольована.

Тетяна Шабанова

На фото – Юрій Костик з дружиною

Фото з його сторінки у Facebook

 

09.04.2020, 01:27
380 Переглядів