Локальні медіа демонструють стійкість

31.01.2023, 22:15
565 Переглядів

Цікаву онлайн-зустріч на тему «Стійкість локальних медіа: відновлення діяльності на деокупованих територіях» організували Національна спілка журналістів України та Центри журналістської солідарності у партнерстві з Fondation Hirondelle (Швейцарія) й Інститутом регіональної преси та інформації.

   Дві останні організації зараз спільно реалізовують потужний проєкт, спрямований на підвищення економічної стійкості  українських ЗМІ. Як зазначив на початку заходу очільник НСЖУ Сергій Томіленко, партнери та зарубіжні донори надають підтримку місцевим редакціям на сході, півночі і півдні України, передусім з деокупованих та прифронтових територій, де обстановка щодо діяльності медіа є надзвичайно складною. Завдяки такій допомозі було відновлено вихід вже 20-ти локальних та регіональних газет, відтак системна робота в цьому напрямку продовжується. Інформуючи про те, яка саме допомога надається ( і буде надаватися) нашим ЗМІ за сприяння швейцарської фундації Hirondelle, представник Інституту регіональної преси та інформації Олексій Солдатенко назвав не лише фінансову підтримку, а й тренінги, вебінари, консультації, менторство щодо розробки стратегії подальшого розвитку, дослідження потреб редакцій. Відтак зауважив, що дуже важливими будуть і результати сьогоднішньої розмови, так як вони допоможуть зорієнтуватися, яка саме підтримка може бути найбільш результативною.

   Про те, завдяки чому їм вдалося зберегти свої видання, поновити діяльність і тепер планувати розвиток на майбутнє, розповіли підчас онлайн-зустрічі керівники місцевих видань: Костянтин Григоренко з Ізюму на Харківщині, Світлана Овчаренко з Бахмута на Донеччині, Оксана Павленко з Херсону, Олексій Пасюга з Сумщини та інші, які демонструють сьогодні приклади справжньої стійкості. Всі вони ділилися цінним досвідом виживання газет в надскладних умовах, а також заряджали колег власним оптимізмом та ентузіазмом. Так головна редакторка «Вістей Барвінківщини» з Харківської області Ірина Столбова сказала, що її головна порада колегам – це «Повірити в себе і довести собі, що ми можемо! Тоді повірять і партнери, і грантодавці, і донори. Бо інакше кому допомагати, якщо ти сам опустив руки?…».

   Треба відзначити, що крізь усю двогодинну розмову «червоною ниткою» проходила у виступах більшості редакторів оптимістична впевненість, що друкована преса взагалі «не вмерла і не вмре». І це дає підстави для оптимізму ще вищого рівня в контексті того, наскільки важливими є місцеві видання для своїх читачів. Цього питання торкнулася на завершення зустрічі перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ. «Я дуже добре знаю ціну тому, коли люди позбавлені об’єктивної інформації про них самих, про те, що відбувається поруч з ними. Відсутність такої інформації ніколи не зможуть замінити ні всеукраїнські медіа, ні центральні телеканали», – сказала вона. На деокупованих територіях ця потреба у своїх, «рідних» виданнях відчувається зараз з особливою гостротою. Тому з такими неймовірними позитивними емоціями зустрічають поновлення виходу місцевих газет в усіх громадах, де це відбувається. А історії їхнього відродження вартують окремої публікації.

31.01.2023, 10:15
565 Переглядів