Людмила Пархоменко: «Отримали заряд натхнення й бажання змінювати світ!»

02.11.2020, 09:30
578 Переглядів

Цього разу про те, як її редакція змінювала життя громади завдяки проекту Тернопільського прес-клубу, розповідає редакторка чернігівської обласної газети “Деснянська правда” Людмила Пархоменко. 

   – «Турбо-батли» – це геніально-нестандартний винахід Агенції розвитку локальних медіа „АБО” й Тернопільського прес-клубу. Суспільні теми, які вони пропонують, насправді «прокачують» редакцію, осучаснюють підходи до висвітлення проблем і дають розуміння журналістських трендів. Отож, ми розповідали про плюси й мінуси свого міста, його життя-буття, „білі плями”, проблеми й досягнення, туристичні принади й багато чого іншого. Але — в сучасному форматі. Й, порушуючи потрібні громадам теми, робили це так, що нікому не було нудно – ні журналістам, ні читачам-містянам. Ми навчилися яскраво привертати  увагу людей до проблем та успіхів глобальних на рівні регіону. А також „дрібниць життя”, котрі часто ой як заважають…

Працюючи в турборежимі, ми стали постійно присутніми „в темі” Чернігова і його мешканців! І самі не встигли отямитися, як нас захопив цей вир! Адже отримали заряд натхнення й бажання змінювати світ. І — зворотній потік енергії.

   Приміром, ми розповідали про те, як жити в коронавірусному режимі, даючи поради психолога, попереджаючи про фейки в цій темі,підказували, якими онлайн-сервісами користуватися для зручності. Не обійшли й інших медичних тем, зокрема, скорочення працівників та переформатування такої важливої лікувальної установи, як протитуберкульозний диспансер. Хвиля «протестів» дещо спинила процес, до нас приєдналися інші видання. Для тих, хто досі „не дружить” із ProZorro, показали, який це простий інструмент, котрий дозволяє бачити, куди прямує кожна гривня наших податків.

   Завдяки «Турбо-батлам» мешканці Чернігова змогли усвідомити, що наше місто не просто старовинне, красиве й привітне, а ще й унікальне, загадкове, творче. До того ж кожен, хто має ідею й нестримне бажання щось зробити на суспільних теренах, може втілити ту ідею в життя завдяки громадським ініціативам. Так народився проєкт „Зелена сцена” та інші. А наскільки цікавою виявилася «Чернігівська абетка», котру ми створили для містян і гостей! За нею навіть дошкільнятам не нудно буде вивчати літери, бо кожна означатиме щось цікаве, котре існує ну просто поруч! Читачі навіть просили видати цю абетку окремим буклетом чи книжкою.

   Ми співпрацювали з бізнесом, котрий після початку епідемії коронавірусу спочатку переживав застій, а потім відродження. То ж з’явилися цікаві матеріали, як вижити й не закрити свій ресторанчик чи салон, коли навколо карантин. Так само долали разом із підприємцями перші кроки виходу з кризи… І чимало лайків та коментарів додавали впевненості людям бізнесу, що їх повернення на ринок послуг чекають із нетерпінням. До речі, популяризація виробників, що перекваліфікувалися на напівфабрикати, дала свої результати. У них з’явилися постійні клієнти. І після карантину підприємці продовжують розвивати цей напрямок. А кава на винос із імбірем та інші «родзинки», котрі стали новинками, тепер переможці меню, наприклад, у ресторанчику «Бон Амі».

   Тема доріг – одне з найболючіших питань України. Чернігів у цьому плані виграє.  А от дворові території нині ще не всі доведені «до кондиції». Описані ситуації у районі вулиці Рокосовського та прилеглих до неї дали свої плоди. Як повідомили в ЖЕКах, найпроблемніші дві ділянки потрапили в план з облагородження території та придбання додаткових контейнерів для сміття.

   Оскільки газета давно вже розпочала проєкт «Допоможемо разом!», спільний із ветеринарно-стерилізаційним центром «Крок до тварин», то ми тільки поглибили ставлення містян до цієї теми. Результатом став круглий стіл у нашому пресцентрі DP.NЕWS.COM.UA. Відтак побільшало екскурсій, куди люди приходять не з порожніми руками, а з кормом для тварин. І рекламують тварин, аби вони знайшли собі гарних господарів.

   Але найделікатнішими були інклюзивна тема та теми важкохворих людей і багатодітних родин. Вони знайшли відгук у серцях чернігівців і наштовхнули нашу газету на свій доброчинний проєкт. Тепер у нашому пресцентрі щоп’ятниці збираються інклюзивні діти. А підприємці, у котрих є цікаві мистецькі проєкти, проводять з ними майстер-класи та спілкуються. Про це ми не пишемо ні на сторінках «ДП», ні в соцмережах. Це тиха доброчинність, котра приносить радість і діткам, і їхнім батькам, і їхнім менторам, а особливо – нам самим. Спілкування зі щасливою сонячною дітворою – це не тільки добра справа, а й обопільні радість, позитив і релакс.

 Перераховане – далеко не все, що ми зробили разом із «Турбо-батлами». Вони реально допомагають осучаснювати медіа. А також показувати, що столиця й регіони – це просто території. А все інше, незалежно від них, може доростати до міжнародних зразків.

На фото – головна редакторка Чернігівської обласної газети «Деснянська правда» Людмила Пархоменко

  Фото з її особистого архіву

02.11.2020, 09:30
578 Переглядів