Мала місце маніпуляція про підвищення тарифів на тепло

22.02.2021, 13:54
798 Переглядів

У місцевій групі у Фейсбук користувачка опублікувала допис, у якому стверджується, що коаліція депутатів обласної ради проголосувала за зростання тарифів на тепло у півтора рази. Чи так це, з’ясовували фактчекери.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

«Тернопільська обласна рада проголосувала за підняття тарифів на тепло для жителів області. Зелена коаліція «Слуг народу», «За майбутнє», «Свободи» та «Довіри» таки проголосувала за збільшення в 1,5 рази тарифів на теплову енергію. Згідно рішення обласної ради ціна зросте з 1700 до 2500 грн/Гкал», – йдеться у дописі.

Справді, таке рішення на сесії Тернопільської обласної ради, яка відбулася 3 лютого, розглядали. Згідно з ним, новий тариф на теплову енергію становитиме для населення 2511,84 грн/Гкал, для бюджетних установ – 2360,99 грн/Гкал, для інших споживачів (крім населення) – 2556,06 грн/Гкал. Рішення мотивували тим, що без коригування тарифів «Тернопільтеплокомуненерго» щомісяця зазнає збитків понад 4 мільйона гривень. За це рішення проголосували 53 депутати. Його підтримали депутати не тільки зі згаданих партій, а й народні обранці із фракцій «Батьківщина» та «Європейська солідарність», тож авторка маніпулює, вказуючи лише на окремі політичні сили.

Окрім того, варто зазначити, що зростання тарифів стосується тієї категорії користувачів, в будинках яких встановлені лічильники, та які сплачують за кожну спожиту гігакалорію тепла. Як зазначається на  сайті ОДА, в області централізоване опалення житлових будинків надається у 4 населених пунктах: м. Тернопіль (744), м. Почаїв (3), м. Шумськ (3), смт Великі Бірки (1), де мешканці сплачують за обігрів з розрахунку на кожний кубічний метр житлової площі. Тож їх зростання тарифів не торкнеться.

Також варто відзначити, що зростання тарифів на теплопостачання у 2021 році торкнулося не лише жителів Тернопільщині. Нову ціну за тепло встановлено фактично в усіх містах України.

Висновки: депутати обласної ради на останній сесії справді проголосували за підвищення тарифів на теплову енергію. Однак за це рішення голосували представники всіх фракцій, а не лише вказаних у дописі. Тариф зросте для тих користувачів, в будинках яких встановлені лічильники.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Матеріал підготовано у співпраці  з Тернопільським прес-клубом, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

22.02.2021, 01:54
798 Переглядів