Марта Гащин: “Одяг – це одна з речей, які дарують людям радість”

27.05.2023, 08:00
208 Переглядів

Фешн дизайн в Україні знаходиться на високому рівні і з кожним роком набуває все більшого попиту. Він давно вийшов за межі країни та зарекомендував себе на міжнародній арені. Українські дизайнери пропонують оригінальні ідеї та нестандартні рішення, втілюючи у своїх колекціях різноманітні стилі та тренди.  Про сьогодення та перспективи українського модного світу розповіла мені Mарта Гащин – молода талановита дизайнерка з України, яка здобуває освіту в одному з найкращих університетів моди Європи – італійській Polimoda.

   – У мене був чудовий приклад гарного смаку та цікавого поєднання речей, який мені показувала мама, коли ми разом ходили на шопінг. Але чим старша я ставала, тим складніше ставало знаходити в магазинах одягу речі, які мені справді подобалися, тому що в моїй голові вже було уявлення про стиль, який я хочу створити й ресурсів з магазину мені не вистачало, – розповіла Марта. –

Якось мені потрапили до рук журнали з викрійками та інструкціями пошиття одягу, і я вирішила спробувати зробити щось з того, що в мене вже було. Коли мені було 15 років, я пішла на курси крою та шиття від місцевого вищого навчального училища в Тернополі. А через рік пройшла курс “Фешн Ілюстрація” у львівській школі «Creative», де познайомилася з дуже крутою викладачкою, яка дала мені впевненість в тому, що в мене все вийде. Відтоді я вже остаточно впевнилася, що хочу займатися саме цим — створювати власний дизайн і одяг, тож почала шукати університети з такою спеціальністю в Україні та за кордоном. Polimoda я знайшла відразу і зрозуміла, що хочу саме туди. Проте після закінчення школи мені залишався рік до повноліття, тож вирішила провчитися цей рік у Львівській національній академії мистецтв на курсі “Дизайн одягу”, що також стало важливим досвідом. А вже вступивши в Polimoda, я побачила реальний світ, в якому мені треба буде працювати. Конкуренція тут шалено росте, вимоги щодо знання і навичок також. Неоціненний досвід тут дав мені зрозуміти і цінність тайм-менеджменту, самодисципліни, комунікації з людьми, наполегливості, креативності та просування свого власного бачення.

   На перший погляд здається, що створення одягу – це не так складно, і що відбувається цей процес досить швидко. Проте за кулісами модного світу прихована величезна частина процесу, якого ми не бачимо. Ось як розповідає про це Марта Гащин: “Створення колекції складається з багатьох етапів. Все починається з натхнення. І, як виявилося, натхнення саме не приходить, його потрібно черпати з навколишнього середовища. Це можуть бути, наприклад, предмети, скульптури, малюнки, фільми, книги, фотографії, природа, архітектура і т.д. Далі – дослідження та іконографія виробу. Відтак потрібно створити дизайн, який буде відповідати твоєму стилю, натхненню, яке ти знайшов, і концепції часу. Аж після цього йде власне процес створення одягу, починаючи з викрійок та пробного матеріалу, і аж до виготовлення з фінального матеріалу. На завершення – робота над презентацією, стилізацією, фотографування та відеозйомка, щоб презентувати”.

   В майбутньому Марта планує набрати ще трохи досвіду за кордоном, дізнатися про секрети успіху в іноземних брендах, можливо, навіть в брендах люксового сегменту. Проте її головна мрія – просувати українське, свій власний український бренд. “Моя фінальна ціль – це створити власний бренд, заснований в Україні — Made in Ukraine! – каже дівчина. – На мою думку, після закінчення війни – звичайно ж, нашою перемогою – люди в Україні будуть потребувати свята як ніколи, а гарний одяг – це одна з речей, що дарує нам радість». Разом з тим Марта не приховує проблем, з якими стикаються дизайнери, що розпочинають свій шлях в Україні: «У нас досить складно знайти необхідні якісні тканини та машинки, а хочеться шити одяг з якісного українського матеріалу, а не замовляти його в Італії, Франції та інших країнах. Втім, попри всі перешкоди, багато українських дизайнерів вже давно визнані світом як одні з найкращих. Іноземні блогери, моделі, дизайнери та бренди захоплюються нашим українським. Особисто мої улюблені українські дизайнери – це Frolov, Ksenia Schnaider та Litkovskaya».

 В цілому, за словами Марти Гащин, українські бренди унікальні, цікаві, зі стрімким розвитком та перспективами стати одними з найкращих у світі. Вона вірить, що після перемоги про наших талановитих дизайнерів дізнається ще більше людей, а Ukrainian Fashion Week вийде на провідні позиції в модному світі.

Тамара Мелішкевич

На головному фото – Марта Гащин

Фото авторки та з архіву дизайнерки

27.05.2023, 08:00
208 Переглядів