Медіа зманіпулювали інформацією про шкільний автобус для громади

14.10.2021, 17:45
812 Переглядів

Одне з місцевих видань повідомило, що народний депутат з Тернопільщини Іван Чайківський начебто видав придбаний за бюджетні кошти шкільний автобус як подарунок від своєї команди.  Сайт посилається на пост у Фейсбуці тернопільського журналіста. Що є правдою у цій інформації, перевіряли фактчекери.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

«Команда Івана Чайківського подарувала громаді придбаний за бюджетні кошти автобус», – йдеться у заголовку згаданої на сайті публікації.  Вона підкріплена скріншотом поста у соцмережі Фейсбук журналіста Назара Наджоги. Сам пост містить фотографію сторінки газети «Сільський господар», де розповідається про те, що на свято Першого дзвоника у школу с. Озерна колишнього Зборівського району запросили народного депутата Івана Чайківського. У статті в газеті також написано, що школі до початку навчального року подарували шкільний автобус, проте у тексті не вказується, хто зробив такий подарунок.

У той же час журналіст у своєму пості пише: «Автобус придбаний за бюджетні кошти громади плюс підтримка Тернопільської ОДА по формулі (50%+50%). Уся сума, витрачена на придбання шкільного буса, надійшла від платників податків».  І додає: «Якимось чином в «Сільському господарі» вирішили, що автобус дарований. До слів про дарування прикріпили фото Івана Чайківського. Значить, хто дарує автобуси школам? Олігарх чи не олігарх?».

Тобто ні газета, ні журналіст не вказують прямо, що автобус подарував нардеп. Сайт, який поширив новину, зманіпулював, підмінивши факти на власний розсуд. То звідки ж у Озернянської школи новий шкільний автобус? Як повідомляється на сайті громади,  наприкінці серпня цього року Озернянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів справді отримала новий шкільний автобус. Він був придбаний за програмою співфінансування: 40% (800 тис. грн.) – це бюджетні кошти Озернянської територіальної громади, а 60% ( 1,2 млн. грн.) – державна субвенція.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. 

14.10.2021, 05:45
812 Переглядів