Медіаграмотність проти інфодемії: допомагає «Онлайн-коло»

20.04.2020, 15:23
580 Переглядів

     Як підтверджують фахівці, пандемія COVID-19 завдає серйозного удару не лише по фізичному, а й по психічному здоров’ю населення. Адже постійні тривога, страх і неможливість жити звичним життям вводять людей у  стрес, сприяють виникненню депресій тощо.

   При цьому окрім об’єктивних причин для таких проблем існує ще й інша, для якої зараз широко використовують термін «інфодемія». В нинішній ситуації це поширення надмірної кількості інформації про той самий коронавірус і його наслідки, більшість якої є неправдивою чи маніпулятивною. За словами генерального директора Всесвітньої організації охорони здоров’я  Тедроса  Гебрейєсуса (https://www.scmp.com/comment/opinion/article/3050080/coronavirus-how-who-leading-social-media-fight-against ) інфодемія стала одним з найбільших викликів сучасності. Бо вона створює паніку і плутанину та роз’єднує людей у той час, коли солідарність і колаборація є критично важливими для порятунку життів і подолання кризи. «В умовах поточної надзвичайної ситуації, що виникла в громадській охороні здоров’я, дезінформація може зашкодити контролю і стримуванню смертельно небезпечної хвороби» – зазначив він.

   З огляду на все вищесказане, інформаційна гігієна медіаграмотності стала не менш важливою у боротьбі з коронавірусом, ніж елементарна гігієна у вигляді миття рук з милом. І в цій сфері треба вітати будь-які зусилля. Не так давно ми повідомляли про спеціальний сайт, що його створили в Україні для боротьби з фейками про корона вірус. Відтак повідомляємо про ще одну ініціативу, спрямовану на допомогу нашим громадянам. Навчально-практичний центр психологічних інновацій Інституту соціальної та політичної психології  Національної академії педагогічних наук України реалізовує проект психологічної підтримки і допомоги громадянам в умовах пандемії COVID-19 під назвою «ОНЛАЙН-КОЛО». Фахівці цього Інституту впродовж всього періоду дії запобіжних заходів, пов’язаних з пандемією, безкоштовно надаватимуть населенню психологічну допомогу населенню за такими напрямами: подолання негативних емоційних станів; медіаграмотність, медіагігієна, протидія інфодемії;

кризові ситуації у сімейних та подружніх стосунках у зв’язку з дотриманням карантинного режиму; самоефективність та самоменеджмент. Така робота в різних форматах вже проводиться на регулярній основі за встановленим графіком на сторінці Навчально-практичного центру психологічних інновацій Інституту соціальної та політичної психології НАПН України у мережі Фейсбук –https://www.facebook.com/centerispp/. Там же можна дізнатися про деталі.

 Ілюстративне фото Крейга Стефенса  з сайту https://www.scmp.com

20.04.2020, 03:23
580 Переглядів