Медіаграмотність: як не піддаватися маніпуляціям?

30.11.2022, 09:25
830 Переглядів

Таку назву має безкоштовний відеокурс, підготований Національним проєктом із медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики України “Фільтр” https://filter.mkip.gov.ua/  та платформою онлайн-освіти Prometheus https://prometheus.org.ua/  .

Навчальна програма складається із 5-ти модулів: «Медіаграмотність в умовах інформаційної війни», «Фактчекінг в умовах інформаційної війни», «Інформаційно-психологічні операції (ІПСО) під час війни», «Журналістика під час війни: як оцінити якість медіа» та «Інформаційний фронт: як медіаграмотно створювати та поширювати контент». Розробники анонсували, що, пройшовши цей курс, ви: дізнаєтеся, чому і як медіаграмотність допомагає в ухваленні найкращих рішень; ознайомитеся з найкращими практиками для розвитку рівня критичного мислення; опануєте алгоритм перевірки якості контенту українських та закордонних медіа; навчитеся досліджувати експертність авторів, джерел інформації, зокрема, Телеграм-каналів; засвоїте цифрові інструменти для швидкої і ефективної перевірки достовірності фото та відео; ознайомитеся з ключовими наративами й тактиками російської пропаганди, аби протидіяти їм; навчитеся визначати маніпулятивний медіаконтент, розрізняти дезінформацію, шкідливі пропагандистські наративи; дізнаєтеся, як самостійно cтворювати якісний контент та уникати блокувань у соцмережах.

«Цей курс об’єднує різних стейкхолдерів, дотичних до теми медіаграмотності. Ми прагнули залучити експертів із різних організацій та з різним бекграундом, щоб курс справді був всеохопним та вичерпним», – додають на сайті Prometheus.

Навчатися можна в будь-який час, а виконавши всі завдання курсу, ви отримаєте відповідний сертифікат.

 Зареєструватися можна за посиланням:  https://cutt.ly/2MAFjS2

 Ілюстративне фото з https://www.ukrinform.ua/

30.11.2022, 09:25
830 Переглядів