Місцеві вибори-2020: порушення чинного законодавства не мали суттєвого впливу на результати волевиявлення

26.10.2020, 16:46
8400 Переглядів

Такої думки дотримуються спостерігачі та представники поліції. Про це вони заявили під час підсумкової пресконференції у Тернопільському прес-клубі щодо перебігу дня голосування та підрахунку голосів на Тернопільщині.

Начальник відділу комунікації Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Сергій Крета, зокрема, наголосив, що протягом минулої доби було зареєстровано 107 повідомлень про порушення виборчого законодавства.  Відкрито три кримінальних провадження, а саме: за фактом голосування за пенсійним посвідченням (с.Озерна Зборівського району), зникнення 50 бюлетенів на виборчій дільниці у с. Ворвулинці Заліщицького району та нанесення  тілесних пошкоджень працівнику поліції у Гусятинському районі.

«Після закриття дільниць також складено вісім протоколів щодо недопущення на дільниці офіційних спостерігачів та представників ЗМІ», – прокоментував Сергій Крета.

Начальник управління Державної міграційної служби у Тернопільській області Ярослав Давибіда розповів, що служба працювала протягом цих вихідних. «Усе було зроблено для того, щоб громадяни мали можливість проголосувати. Саме тому підрозділи служби працювали і в суботу, і в неділю, – розповів п.Ярослав. – Так, було видано понад 200 ID-карток та вклеювалися фото у паспорти 32-м особам».

Керівник правових проектів ТОО КВУ Володимир Курило звернув увагу на випадки недопущення спостерігачів, представників ЗМІ, інших суб’єктів виборчого процесу на виборчі дільниці після 20.00. Зареєстровано близько десяти таких випадків. «Хочу подякувати працівникам поліції, які реагували на наші звернення щодо таких порушень, – зазначив спостерігач. – Окрім цього представники  КВУ виявлений факт, коли частина бюлетенів була не на столах, а у сейфі голови комісії. Це дільниця 611152 у Тернополі. При цьому голова комісії відмовлялася спершу відчиняти сейф, однак згодом таки це зробила. Там знаходилося більше 100 бюлетенів». Однак, зазначив Володимир Курило, системних порушень, які б вплинули на результати голосування не було.

Порушив питання спостерігач і щодо незадовільного матеріально-технічного забезпечення дільниць в області, а також і щодо підготовки членів виборчих комісій.

На цьому питанні також зупинився і  директор Центру суспільних досліджень «Поліс» Ігор Процик. «Комісії не були забезпечені у достатній кількості пакувальним папером, бракувало масок, антисептичних засобів тощо, – наголосив він. –  Не усі члени комісій добре знають виборчий кодекс, що призводило до порушення порядку підрахунку голосів. Нагадаю, спершу ведеться підрахунок бюлетенів до обласної ради, згодом – районної та ОТГ, аж потім – на міського голову чи голову ОТГ. Окрім цього, наших спостерігачів також не допускали на дільниці після 20.00, про що заявлено у поліцію».

26.10.2020, 04:46
8400 Переглядів