Місцеві вибори на Тернопільщині ускладнилися Новим виборчим кодексом та карантином

20.10.2020, 14:30
719 Переглядів

Про ситуацію з ходом передвиборчої кампанії на Тернопільщині розповіли у Тернопільському прес-клубі представники  офіційних структур, що є ключовими щодо належного проведення виборів.

   Голова Тернопільської міської територіальної виборчої комісії Тетяна Семусь повідомила, що процес виборів до Тернопільської міськради організовано належним чином. На них зареєстровано 62 кандидати від 19-ти політичних партій та 10 кандидатів на посаду міського голови, сформовано 103 дільничних виборчих комісій (7 з них – спеціальні). Щодо проблемних питань, то вона, зокрема, зазначила, що 19 жовтня є останнім днем подання партійними організаціями проміжних фінансових звітів про витрати з виборчих фондів. І у зв’язку з цим мають місце «цікаві» факти, коли від деяких політичних сил ці звіти надходять з «нульовими» витратами при тому, що вони проводять активну агітаційну діяльність. Такі випадки тервиборчком не збирається залишати без реагування. Також Тетяна Семусь відзначила дуже низьку активність на цих місцевих виборах з боку спостерігачів від партій, бажаючих працювати у виборчих комісіях чомусь небагато. А відповідаючи на запитання журналістки, підкреслила складність цієї виборчої кампанії, по-перше, через те, що ні в кого ще нема досвіду працювати згідно з новим Виборчим кодексом, і, по-друге, через ситуацію з пандемією. «Але все працює, і у нас нема підстав говорити, що вибори не відбудуться чи щось подібне» – підсумувала вона.

    Начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Тернопільської обласної державної адміністрації Ігор Бойко поінформував присутніх журналістів, що в області зареєстровано 799 тисяч 635 виборців, з яких понад 20 тисяч не можуть самостійно пересуватися, а, отже, потребують допомоги в голосуванні,  і створено 1 182 виборчі дільниці, з яких 22 – спеціальні. Також він нагадав про ту особливість місцевих виборів-2020, що виборці вперше отримали змогу змінювати місце голосування. До встановленого законом строку,10 вересня, цією можливістю скористались 1458 виборців.

   Про пов’язану з виборами діяльність очолюваного ним відомства розповів на прес-конференції начальник управління Державної міграційної служби України у Тернопільській області Ярослав Давибіда. Зокрема, зазначив, що підрозділи міграційної служби працюватимуть і надаватимуть необхідні послуги і 24, і 25 жовтня. І що на сьогоднішній день у службі очікують видачі 1984 паспорти, не отримавши які, виборці не зможуть проголосувати.

 

 

20.10.2020, 02:30
719 Переглядів