Місцеві ЗМІ потребують термінової допомоги!

26.12.2021, 20:06
611 Переглядів

Криза в місцевих медіа – і насамперед це стосується редакцій роздержавлених газет – дійшла до точки, коли зволікати з їх підтримкою вже неприйнятно. Про це йшлося на розширеному засіданні правління Національної спілки журналістів України, яке відбулося онлайн минулого четверга.

За результатами опитування, яке провела Спілка, впродовж двох останніх років 20 відсотків місцевих газет припинили свій вихід, і близько 10 відсотків регіональних телерадіокомпаній призупинили трансляцію в році, що минає. Решта ж ЗМІ вимушено скорочують штати, витрати та обсяг контенту чи мовлення. Пандемія дуже боляче вдарила по редакціям на фоні відсутності державної політики підтримки (яка так чи інакше впроваджується в усіх демократичних країнах) та бездіяльності влади щодо реалізації антикризових заходів у медійній галузі. І якщо не буде вжито термінових заходів, то за 5 років в Україні зникне половина локальних газет, а також телерадіокомпаній та онлайн-видань.

   Ці кричущі факти викладені у заяві, прийнятій правлінням Національної спілки журналістів України, де також констатується, що, «на превеликий жаль, розвиток вітчизняних медіа, насамперед місцевих, не є пріоритетним у роботі Міністерства культури та інформаційної політики,  профільних комітетів Верховної Ради України, керівництва парламенту, а також Ради з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України». Відтак НСЖУ закликає державу до надання невідкладної допомоги місцевим ЗМІ, а в 1-му півріччі 2022 року – провести спеціальні парламентські слухання на тему «Стійкість місцевих ЗМІ як запорука свободи слова в Україні». До проведення ж таких слухань рекомендує Президенту України Володимиру Зеленському, Голові Верховної Ради Руслану Стефанчуку та Прем’єр-Міністру Денису Шмигалю «вжити вичерпних, у межах їхньої компетенції, заходів щодо ухвалення нормативно-правових та законодавчих документів для забезпечення в 2022 році наступного:

   – створення державного Фонду розвитку місцевих медіа;

   – посилення соціальної підтримки й правового захисту журналістів;

 –розробки Цільової державної програми посилення інформаційної присутності українських ЗМІ (насамперед, місцевих) на територіях, які межують із окупованими районами Донбасу і Криму, а також із Республікою Білорусь.

   «Часу на «розгойдування» немає. Держава повинна надати невідкладну допомогу місцевим медіа, оскільки закриття локальних ЗМІ загрожує доступу українців до джерел перевіреної місцевої інформації», – наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

26.12.2021, 08:06
611 Переглядів