Мода для маленьких слідує за дорослою

25.06.2020, 09:57
774 Переглядів

На сьогоднішній день дитяча мода не відстає від  дорослої  ні щодо дизайну, ні щодо масштабів продажу, ні щодо вимогливості покупців.  Навіть найпопулярніші модельєри США і Європи займаються дизайном одягу для дітей. А батьківщиною дитячої моди називають Англію, так як саме там ще 200 років тому модний дитячий одяг був виділений в окрему індустрію.

       Рожевий колір для дівчаток, а блакитний для хлопчиків – це вже давно не актуально, все набагато складніше і багатогранніше . Від яскравих неонових кольорів – до чорного, незалежно від статі і віку дитини – сьогодні дитяча мода зовсім не «дитяча». Глянцеві журнали з обличчями юних моделей на обкладинках, конкурси краси, де маленькі «зірочки» демонструють дизайнерські речі, довготривалі  рекламні фотозйомки для відомих брендів – все це реалії сьогоднішньої дитячої фешн-індустрії. Ось і сторінки Instagram переповненні  невимовно красивими фото маленьких моделей з перших днів життя в неймовірному вбранні – малюків як відомих блогерок , так і просто матусь, які  прикрашають таким чином свої «декретні будні».

        «Зараз чітко видно «культ дитини», і в першу чергу це відображається на зовнішньому вигляді дітей, – відзначає продавець-консультант одного з торгових закладів Тернополя Ілона. – Вимоги покупців однозначні – це має бути модно , стильно, обов`язково з натуральних тканин і до вподоби дітям. Більшість примірок для малечі розпочинається з фрази : «Тобі подобається?» навіть коли малюку ще й року немає.

    Для дітей від 6 до 16 років найпопулярнішими принтами сьогодні є Like та TikTok, а    лялечки LoL та Unikorn  для діток від 2 до 8 років зробили фурор як в інтернет-магазинах, так і на прилавках ринку. Чи не кожна дівчинка мріє мати в себе в гардеробі саме такий одяг. А найвибагливішими щодо вбрання є, звичайно,  підлітки. Їм вгодити найважче, адже вони уважно слідкують за новинками у сфері моди і є в ній справжніми експертами» .

      «Моя донечка має не менше одягу, ніж я, дуже любить модні речі і зранку пильно підбирає різні «модні штучки» для повноти образу, – розповідає блогерка Настя , яка на своїй сторінці в Instagram щодня демонструє модні «луки» своєї меншої копії. – Я навіть більше скажу, що  в сезон коштів на неї  я  витрачаю більше, ніж на себе, адже дітям – найкраще. Мені це приносить задоволення, і я привчаю її  до красивих речей змалечку».

   Невід’ємною складовою гардеробу дітей стали аксесуари: сумочки, ремінці, підтяжки, окуляри та різноманітні прикраси. Вони дають їм можливість  виділитися  і підкреслити свою індивідуальність. Кежуел, мілітарі, квітковий принт – це сьогодні модно і для дітей, бо тенденції дитячої моди-2020 – це точна копія дорослої.  Тому у тих,  хто  полюбляє family look ( коли діти одягнуті в тому ж стилі, що й батьки, чи навіть цілком однаково з ними), цього року найширші можливості створювати красиві образи. Тим паче, що це доступно. Адже знайти як в магазинах відомих брендів, так і в простих масмаркетах, скажімо, чорну «косуху» чи строгу блузу розміром для однорічної дитини стає цілком реально. Єдине, чого ніколи не потрібно забувати, це те, що дитина є дитиною, тож головною вимогою для її одягу має бути все-таки зручність.

Лілія Поліщук

 Фото з особистого архіву авторки

 На фото – юні тернопільські моделі Ліза Поліщук та Тереза Репета

 

25.06.2020, 09:57
774 Переглядів