Миски на вулицях, як показник людяності

17.08.2021, 12:57
367 Переглядів

 Цього літа в Тернополі було багато спекотних днів. Від спеки потерпали не тільки люди, а й безпритульні тварини, яким часто ніде вгамувати спрагу, а в результаті дуже ймовірний тепловий удар. За статистикою  UAnimals (найбільша зоозахисна спільнота в Україні), щоліта 25 % з них гинуть саме через спеку…

   Подекуди в нашому місті можна побачити різні ємності з водою, що їх наповнюють для собак і котів тернополяни. Іноді можна побачити навіть дві-три посудини поряд, і це справді показник турботи про братів наших менших. Та набагато частіше можна пройти у спеку довгою вулицею, позаглядати у двори, і ніде не побачити жодної посудини з водою. Навіть під трубками від кондиціонерів ніхто чомусь не поспішає поставити бодай обрізану пластмасову пляшку, і вода просто скрапує на землю, а могла б рятувати тварин від спеки.

   Втім, пластик у спеку – це поганий варіант. Відома тернопільська зоозахисниця та активістка UAnimals Людмила Чеховська не раз закликала на своїй сторінці у Facebook допомагати тваринам в період літньої спеки. І щоразу застерігала: «Не забувайте, що пластик стає токсичним при нагріванні, тому пластикові ємності з водою потрібно ставити у тіні, а ще краще використовувати ємності з інших матеріалів. Не забувайте поновляти воду у мисці та час від часу споліскувати її. Слідкуйте за залишеною ємністю, аби вона не перетворилась у “мандруюче” вулицею сміття».

   Радує, що у Тернополі вже є приклади небайдужості до долі безпритульних тварин з боку не окремих людей, а цілих закладів. Так миски з кормом та водою можна  побачити під магазинами з продажу кормів та речей для тварин. А ось паб «Полонія», що знаходиться в центрі Тернополя, взяв «шефство» над безпритульним собакою на ім’я Рижий. Для нього постійно залишають воду та їжу. «Собака дуже добрий, їсть навіть цукерки і печиво, часто приносимо йому кісточки із закладу чи їжу з дому. Він вже звик до нас, коли приходимо на роботу, одразу вибігає і чекає на смачненьке», – розповідає працівниця закладу пані Людмила.

   …Спека минає, але вода і їжа необхідні безпритульним тваринам завжди. Тож миски і мисочки на вулицях і у дворах будинків залишатимуться показниками людяності.

 Вікторія Дроздовська

На фото – «підшефний» пабу Рижий

Фото авторки

 

17.08.2021, 12:57
367 Переглядів