На базі реформованої редакції газети створено повноцінне ФМ-радіо!

31.08.2022, 13:18
1353 Переглядів

Почнемо з ретроспективи. Інтерв’ю з Іриною Телькою, редакторкою газети «Миколаївські вісті» (Львівщина) наш сайт публікував на початку минулого року. Незадовго після того, як вона ділилася досвідом з колегами на одному з навчальних заходів Тернопільського прес-клубу. Йшлося про те, що поки деякі керівники реформованих редакцій не наважуються ще навіть на створення сайтів, інші вже активно й успішно використовують усі можливі формати подання інформації, що йде тільки на користь газетам.

   Саме так Ірина перебудувала роботу своєї редакції, об’єднавши три інформаційних майданчики і завдяки цьому  максимально розширивши аудиторію, бо переконалася, що, окрім власне газети, когось більше цікавить онлайн контент, когось – відео, когось – радійний. Щодо останнього, то миколаївці почали з онлайн-трансляцій у Фейсбуці, попередньо анонсуючи тему і час передач. Раніше Ірина Телька працювала на радіо «Ера ФМ», цей формат був їй дуже близьким, тож вирішила написати грантовий проект, який передбачав закупівлю відповідного обладнання. Грант вони виграли, відтак почали розвивати цей напрямок. «У нас немає постійної чи навіть щоденної сітки мовлення, як нема і своєї хвилі, не потребуємо і ліцензії, бо для всього цього потрібен вже інший ресурс, в тому числі фінансовий», – розповідала тоді Ірина нашій журналістці. І ось зовсім нещодавно ми щиро зраділи повідомленню, яке вона розмістила на своїй сторінці у Фейсбук, затегавши і голову «Тернопільського прес-клубу». Відтак передруковуємо цей пост із несуттєвими скороченнями.

   «Радіо Розділля на частоті 93.00! Новороздільці та миколаївці – ви це зробили! Ура! Тепер у нас є своє, місцеве і абсолютно незалежне ФМ-радіо. Ймовірно, це «знак», що його вдалось запустити саме на День Незалежності! Отже, ловіть хвилю на частоті 93.00. Наразі ми працюємо у тестовому режимі. Тому пишіть, де чути, де ні, яка якість звучання і так далі. Все це відрегулюємо. Якщо раптом сигнал зник, то без паніки – ще  тривають технічні роботи. Але голос Розділля вже лунатиме – вільний, молодіжний, цікавий. За короткий час ми наповнимо сітку мовлення цікавими програмами. Трішки терпіння. Діапазон поширення: Новороздільська, Миколаївська, Жидачівська у напрямку Стрия та Ходорова теж чути. Можливо не всю територію ми наразі покриваємо, бо в процесі «налагодження», але буде 100%!

   Не можу у цей день не згадати про тих людей, які цьому сприяли. Звісно, це Петро Вівчар та Роман Яросквич, круті технарі і знавці своєї справи. Без них я як без рук! Дякую Olha Zhyryachenkova, що повірила, та крутій програмі з розвитку та підтримки незалежних ЗМІ, що фінансується посольством США в Україні, за фінансове плече. Дякую Pogorelov Oleksii та Ольга Сергієнко (Українська Асоціація Медіа Бізнесу – нова назва УАВПП) і Анжела Кардинал, що навчали, як це робити. А Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, а також регіональному представнику Тарас Шоробура  – за надану можливість, під час воєнного стану, відкриватись новим регіональним радіостанціям.

   Як би це не дивно звучало, але хочу подякувати і окремим посадовцям місцевих органів, які протидіяли запуску Радіо Розділля. У такий спосіб ви ще раз засвідчили, що курс на роздержавлення ЗМІ – це абсолютно вірний крок держави. Це той інструмент, який не дозволяє місцевим політикам контролювати і впливати на діяльність медіа, а дозволяє бути голосом громади. Але також дякую і тим, хто сприяв, зокрема, Стрийській районній державній адміністрації.

   Висловлюю подяку всім тим крутим творчим особистостям, які працювали від самого початку над запуском Радіо Розділля. Від маленьких 15-хвилинних розважальних подкастів –  до прямих ефірів: Мар’яна Карлицька, Люба Добжанська, Уляна Голубович-Одинак, Nazar Olshanskuy, Vita Zakharova, Яна Романович та наш юнкор Софійка Слободян, без вас цього свята сьогодні не було б! І, звісно, найбільша подяка – вам, наша аудиторія! Бо саме ви своєю участю в прямих ефірах на нашій онлайновій платформі давали нам зрозуміти, що ми рухаємось у правильному напрямку. Тож ви і є основними творцями Радіо Розділля!».

 

 

31.08.2022, 01:18
1353 Переглядів