На хакатоні шукали ефективні рішення для боротьби з дезінформацією

25.01.2023, 21:51
712 Переглядів

У Варшаві відбувся «1991Hackathon:Media», який зібрав найкращих європейських та українських фахівців для пошуку цифрових рішень у боротьбі з дезінформацією, аналізі даних для медіа та кібергігієні.

Як повідомляє сайт Міністерства культури та інформаційної політики України https://www.mkip.gov.ua/news/8479.html, у заході взяв участь  заступник Міністра з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко. За його словами, Україна фокусується на 3 сферах комплексних питань, що мають справу з дезінформацією: медіа регуляція; підвищення стійкості суспільства; ефективна комунікація влади.

«Якщо сфокусуватися виключно на спростуванні дезінформації, фейкових новин, підрахунках кількості поширених фейків – це не те, що може допомогти нам ефективно протидіяти дезінформації з боку великих країн, таких як рф. До речі, саме слово дезінформація прийшло в англійську мову з російської і цей термін був винайдений у Радянському Союзі. Якщо ви зараз перевірите російськомовну Вікіпедію, то там дезінформація до того ж матиме достатньо позитивний відтінок», – цитує Тараса Шевченка сайт МКІП. На його переконання, найбільш ефективною суттєвою частиною боротьби з дезінформацією є заборона та блокування пропагандистських каналів поширення дезінформації. Зокрема це стосується санкцій проти російських телеканалів на рівні Європейського Союзу. У 2022 році російські канали, такі як RT, Sputnik та інші зупинили свою трансляцію у ЄС саме через санкції. «У 2017 році в Україні через санкції були заблоковані «Одноклассники» і «Вконтакте». У 2021 році в такий же спосіб припинилось мовлення проросійських телеканалів Медведчука. Тоді ці рішення не однозначно оцінювали в Європі, часто лунали заяви щодо обмежень свободи слова. Та практика довела, що це були правильні рішення.

Резюмуючи, заступник Міністра наголосив, що важливо підвищувати стійкість суспільства, зокрема, в такий спосіб, щоб громадяни самі відмовлялися від споживання російських медіа. Також для протидії дезінформації важлива якісна комунікація з боку влади для того, щоб надавати відповіді на всі питання, які цікавлять суспільство.

25.01.2023, 09:51
712 Переглядів