На Тернопільщині відкриваються гінекологічні кабінети безбар’єрного доступу

14.12.2022, 18:25
712 Переглядів

У шести областях України починають функціонувати 20 гінекологічних кабінетів безбар’єрного доступу, де місцеві жінки або жінки, що належать до ВПО, змушені були переїхати до інших регіонів внаслідок війни в Україні, і які постраждали від гендерно-обумовленого насильства, зможуть отримати кваліфіковану медико-психологічну допомогу.

   Такі кабінети відкрито на базі прийомних та гінекологічних відділень, жіночих консультацій обласних, районних або місцевих лікарень, міських перинатальних центрів, і облаштовано сучасним медичним обладнанням з урахуванням потреб людей з інвалідністю. В них за потреби можна буде цілодобово отримати медичну і психологічну допомогу  – конфіденційно та безкоштовно. Гінекологічні кабінети безбар’єрного доступу відкриваються в районних центрах Вінницької, Волинської, Полтавської, Львівської, Тернопільської і Дніпропетровської областей та будуть доступними для людей з інвалідністю, оскільки пункти оснащені спеціалізованими гінекологічними кріслами-трансформерами для огляду маломобільних жінок.

Часто саме медичні працівники стають першими, до кого звертаються жінки, які постраждали від сексуального та інших форм насильства, тож перевагою цих кабінетів є професійний лікарський персонал, який пройшов навчання з медико-психологічної допомоги постраждалим від насильства, сучасна техніка, необхідні препарати й засоби для захисту репродуктивного здоров’я, профілактики статевих інфекцій та ВІЛ/СНІД. Професійні навички у виявленні випадків насильства та наданні вчасної якісної допомоги є основою діяльності кабінетів, тому такі пункти сприятимуть ранньому виявленню прихованих випадків насильства, забезпечуватимуть превентивні заходи щодо їх можливого повторення, а також підвищуватимуть ефективність координації і перенаправлення постраждалих до інших надавачів послуг.

   Офіційне відкриття кабінету безбар’єрного доступу у м. Тернопіль, на базі  Тернопільської обласної клінічної лікарні, відбудеться завтра, 15 грудня 2022 року, з 11.00 до 12.00, за адресою: м. Тернопіль, вул. Клінічна 1,  корпус №4, приймальне відділення. Участь у відкритті Кабінету візьмуть представники Українського Жіночого Фонду, департаменту охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації, відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради, Тернопільського обласного центру соціальних служб, управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей  Тернопільської міської ради.

   З відкриттям цих кабінетів стартуватиме широка інформаційна кампанія на рівні пілотних областей та районів, яку протягом січня-березня 2023 р. у Тернопільській області впроваджуватиме  ГО  «ТМЖК «Відродження нації», регіональний партнер УЖФ, щоб якомога більше мешканок/ців області та громад дізнались про такі  кабінети та за потреби скористались послугами, які там надаються. Кабінети обладнані Міжнародним Благодійним Фондом «Український Жіночий Фонд» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення / UNFPA та Міністерства закордонних справ Данії.

14.12.2022, 06:25
712 Переглядів