Над чим працюють тернопільські документалісти

28.08.2022, 12:32
899 Переглядів

Наприкінці березня цього року у Києві  мав відбутися 19-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, тема якого була присвячена новому прекрасному світу, але війна цьому завадила.

   Попри складні обставини команді Docudays UA вдалося представити свою  програму за кордоном. До неї увійшла частина новітніх фільмів українських документалістів, які мали показати на київському фестивалі, що не відбувся.. Серед них були такі стрічки, як «Плай» режисерки Єви Джішіашвілі, «Між небом та горами» Дмитра Грешка, «Нескінченність за Флоріаном» Олексія Радянського та «Привоз» Єви Нейман. «В першу чергу ми просуваємо українських документалістів, але прагнемо показувати і тих, хто надав нам свої зарубіжні роботи», — зазначив регіональний координатор фестивалю Docudays UA  та керівник ГО «Тернопільська кінокомісія» Володимир Ханас. До того ж  команда Docudays  UA працює над документацією різних подій у нестандартному форматі. До прикладу, знімають зараз свідчення воєнних злочинів та роботи в тилу, записують особисті історії, які збирають у людей з усього світу.  Щодня архіви поповнюються новими матеріалами, а покази фільмів здійснюються в рамках кіноклубів Docudays UA. Наприклад, в липні відбулася зустріч з представниками соціального проєкту «Єднання поколінь», де був представлений фільм «Мова» про курси української мови у Донецькій та Луганській областях. Відтак знімали закриття другої зміни військово-патріотичного табору «Подільсько-Волинська Січ», що розміщений у Лисогірці Теофіпольської селищної територіальної громади на кордоні Хмельницької та Тернопільської областей. Завершені також зйомки відео-уроків для проекту про безпеку для школярів. Відзнято більше сотні сюжетів для проєкту «Гартовані», який акумулює  реальні історії героїв нашого часу.

«У воєнний період наша команда займається логістикою, – додає Володимир Ханас. – Крім того, наші друзі та координатори організовують допомогу переселенцям. Ну і, звичайно, готуємося до другого формату мандрівного кінофестивалю  Docudays UA, вже йдуть перемовини та консультації про те, які фільми будуть показувати цього року. Чи буде візією цьогорічного 19-ого Мандрівного кінофестивалю Docudays UA запланована раніше тема  «Новий прекрасний світ» я поки що не знаю. Як тільки буде рішення оргкомітету, ми відразу його оприлюднимо. Наразі ж документалістам треба відповісти на запитання «Чому Україна перемагає?». А вже після нашої перемоги над ворогом знову стануть актуальними усі інші питання, зокрема, і про майбутнє світу».

Вікторія Кузьма

На фото – регіональний координатор фестивалю Docudays UA  Володимир Ханас біля пам’ятника відомому тернопільському історику, археологу та громадсько-політичному діячеві Ігорю Гереті 

28.08.2022, 12:32
899 Переглядів