Найбільше  судді Тернопільщини «згрішили» щодо прозорості своїх статків  

13.03.2020, 13:08
1248 Переглядів

  Результати аналізу доброчесності суддів першої інстанції Тернопільської області, що його провели аналітики кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! презентувала вчора у Тернопільському прес-клубі координаторка цієї кампанії Людмила Слива.

 Для початку інформуємо читачів, що кампанія ЧЕСНО. Фільтруй суд! , як вона сама себе представляє (https://chesnosud.org/pro-nas/ ) , це «довгострокова кампанія громадського контролю, спрямована на активізацію суспільства задля очищення суддівських лав від недоброчесних суддів та утвердження справедливого суду в Україні». Вона була ініційована Центром демократії та верховенства права в рамках Руху ЧЕСНО та стартувала у червні 2016 року, після ухвалення змін до Конституції у частині правосуддя та нового закону про судоустрій та статус суддів. ЧЕСНО. Фільтруй суд! «збирає інформацію за власною методологією з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину». Тож висновки аналітиків кампанії про недоброчесність суддів є оціночними судженнями, що можуть не збігатися із офіційними рішеннями та висновками державних органів.

   На Тернопільщині було проведено оцінку доброчесності 92-х суддів суддів, при цьому враховувалися такі критерії, як: непричетність до корупції чи кримінальних правопорушень; непричетність до ухвалення сумнівних рішень; відповідність стилю життя задекларованим доходам та прозорість статків; непричетність до порушення прав людини та дотримання норм професійної етики. На жаль, 23 слуг Феміди були визнані недоброчесними, так як було виявлено, що вони порушували щонайменше один з перерахованих вище критеріїв. А найбільше  – 18 осіб – «згрішили» щодо

прозорості своїх статків. За словами координаторки кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! Людмили Сливи, найпоширенішими серед виявлених порушень були значні розбіжності у майнових деклараціях суддів та відсутність у цих деклараціях об’єктів нерухомості. Четверо суддів Тернопільщини  порушили критерій непричетності до ухвалення сумнівних рішень, і найбільше таких, за висновком дослідників, у Тернопільському окружному адміністративному суді. ЧЕСНО.Фільтруй суд! Назвало трьох осіб – Ольгу  Чепенюк, Уляну Мірінович та Андрія Жука, які «були причетні до ухвалення рішень, що обмежували право громадян на мирні зібрання, в тому числі і під час Революції Гідності». А от порушень таких критеріїв як “порушення прав людини” і “причетність до корупції та інших кримінальних правопорушень” громадські активісти в ході дослідження щодо суддів нашої  області не виявили.

   З профайлами суддів, чиї дані аналізувалися, можна  ознайомитись на сайті кампанії – https://chesnosud.org/ . Результати дослідження будуть передані  Вищій кваліфікаційній комісії суддів та Громадській раді доброчесності для використання під час кваліфікаційного оцінювання суддів.

13.03.2020, 01:08
1248 Переглядів